Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Baza drogowców na sprzedaż

Starostwo Powiatowe wystawi na sprzedaż nieruchomość przy ulicy Armii Krajowej w Tczewie – byłą siedzibę i bazę Powiatowego Zarządu Dróg. Znalezienie kupca jest ważne w kontekście sfinansowania wkładu własnego na drugi etap przebudowy mostu na Wiśle.

Zarząd Powiatu w planach tegorocznej sprzedaży mienia komunalnego ma zbycie zabudowanej nieruchomości w Tczewie przy ul. Armii Krajowej 84C. To siedziba i była baza Powiatowego Zarządu Dróg, która położona jest w atrakcyjnym dla inwestora miejscu, na Suchostrzygach – obok jest zabudowa mieszkaniowa, usługowo-handlowa, ale też baza drogowców z generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Na sesji została już podjęta uchwała o sprzedaży budynku na półhektarowej działce, co dalej – mówi rzecznik starostwa powiatowego Marcin Stolarski.

Starosta pieniądze ze sprzedaży tej nieruchomości wskazał jako jedno ze źródeł finansowania wkładu własnego drugiego etapu przebudowy mostu tczewskiego na Wiśle. Nabywcę byłej bazy PZD nie będzie jednak łatwo, choć położenie działki jest atrakcyjne na przykład dla firm deweloperskich, to w zapisie zagospodarowania planu przestrzennego miasta nie uwzględniono dla tej działki funkcji mieszkaniowej. Może być tu miejsce handlowo-usługowe, czyli na przykład centrum handlowe może być też prowadzona tu nieuciążliwa dla mieszkańców i środowiska produkcja.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:40 - Dni Ziemi Tczewskiej 2015

  Z naszego archiwum. Impreza plenerowa na Bulwarze Nadwiślańskim w Tczewie

 • 18:00 - Msza święta

  PREMIERA! Niedzielna msza święta z godz. 7.45 w kościele św. Józefa w Tczewie

 • 19:00 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:20 - Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (21 maja 2019 r.)

 • 19:40 - Temat Tygodnia. Pierwsza pomoc

  Redaktor Sylwia Leszka, wraz z ratownikiem Tomaszem Korowajem oraz Zbigniewem Rzepką ze straży pożarnej, będzie rozmawiała o zasadach udzielania pierwszej pomocy

 • 20:10 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM