Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Baza drogowców na sprzedaż

Starostwo Powiatowe wystawi na sprzedaż nieruchomość przy ulicy Armii Krajowej w Tczewie – byłą siedzibę i bazę Powiatowego Zarządu Dróg. Znalezienie kupca jest ważne w kontekście sfinansowania wkładu własnego na drugi etap przebudowy mostu na Wiśle.

Zarząd Powiatu w planach tegorocznej sprzedaży mienia komunalnego ma zbycie zabudowanej nieruchomości w Tczewie przy ul. Armii Krajowej 84C. To siedziba i była baza Powiatowego Zarządu Dróg, która położona jest w atrakcyjnym dla inwestora miejscu, na Suchostrzygach – obok jest zabudowa mieszkaniowa, usługowo-handlowa, ale też baza drogowców z generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Na sesji została już podjęta uchwała o sprzedaży budynku na półhektarowej działce, co dalej – mówi rzecznik starostwa powiatowego Marcin Stolarski.

Starosta pieniądze ze sprzedaży tej nieruchomości wskazał jako jedno ze źródeł finansowania wkładu własnego drugiego etapu przebudowy mostu tczewskiego na Wiśle. Nabywcę byłej bazy PZD nie będzie jednak łatwo, choć położenie działki jest atrakcyjne na przykład dla firm deweloperskich, to w zapisie zagospodarowania planu przestrzennego miasta nie uwzględniono dla tej działki funkcji mieszkaniowej. Może być tu miejsce handlowo-usługowe, czyli na przykład centrum handlowe może być też prowadzona tu nieuciążliwa dla mieszkańców i środowiska produkcja.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Programy informacyjne TV Tetka

  PREMIERA! Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1582), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 17:40 - Graminator

  PREMIERA! Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie 19 lipca 2019)

 • 17:50 - Wieczór wspomnień o Romanie Landowskim

  Poetycki wieczór wspomnień o Romanie Landowskim. "Gdyby nie Roman Landowski" . Fabryka Sztuk (sierpień 2012)

   

   

 • 19:20 - Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1582), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 19:40 - Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki i premiery (19 sierpnia 2019)

 • 19:50 - Profesor Jan Strelau w MBP

  Spotkanie z pochodzącym z Tczewa znanym naukowcem-psychologiem w siedzibie głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie z 5. września 2015 r.

 • 21:10 - Prawdziwy Dziadek

  Reportaż o budowaniu rodzinnych więzi. Dziadek Emil z wnukiem Oliwierem, pomimo wielu przeciwności, znaleźli pasję - nagrywają bajki

 • 21:20 - Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1582), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 21:40 - Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki i premiery (19 sierpnia 2019)

 • 21:50 - Ballads Of Europe 2009. Wieczór angielski

  Z naszego archiwum. Koncert pieśni angielskich w wykonaniu Jarka Ziętka z zespołem, Dzidki Muzolf z zespołem i Apolinarego Polka na festiwalu ballady w Niepołomicach

 • 23:10 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM