Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Będzie remont ulicy Orzeszkowej

W tym roku Miejski Zarząd Dróg zamierza przeprowadzić kilka inwestycji na Czyżykowie w pobliżu pętli autobusowej. Przebudowa ulicy Elizy Orzeszkowej będzie kosztować milion sześćset tysięcy złotych.

Jednokierunkowa ulica Elizy Orzeszkowej obsługuje dużą liczbę mieszkańców Czyżykowa. Wjazd do tej ulicy możliwy jest jedynie przez pętlę autobusową. To wąska droga, licząca około 260 metrów, są przy niej budynki wielomieszkaniowe i obiekty handlowe. Problem z poruszaniem się samochodem jak również z parkowaniem jest tu ogromny.

Zakres remontu to odwodnienie, wymiana nawierzchni, budowa chodnika i zatok postojowych na ponad 30 miejsc, nowe oświetlenie i chodnik. Do przetargu na przebudowę ulicy Orzeszkowej przystąpiła jedna firma – lokalna. Zadanie wyceniła na milion sześćset tysięcy złotych. To ponad trzysta tysięcy więcej niż kwota zabezpieczona w budżecie, ale władze Tczewa w obliczu problemów ze znalezieniem wykonawców inwestycji zaakceptuje propozycję oferenta.

Aby podpisać umowę na wykonanie zadania potrzebna jest jeszcze akceptacja rady miasta.
Również w tym roku w tej samej części Czyżykowa przy ulicy Kazimierza Tetmajera oraz przy Władysława Orkana miasto planuje jeszcze w tym roku wybudować dodatkowe miejsca parkingowe.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 17:35 - Piwnica św. Norberta

  Występ zespołu Piwnica św. Norberta na benefisie Pawła Orkisza (2014)

 • 18:00 - Msza Święta

  PREMIERA! Retransmisja niedzielnej mszy świętej z godz. 11.00 z parafii w Turzu

 • 19:00 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 19:15 - Piętnastolecie Ogrodów Sztuk

  Jubileuszowa impreza zorganizowana przez Tczewskie Towarzystwo Kulturalne Brama połączona z koncertem pt. "Muzyka i poezja z Krakowa" (2017)

 • 20:05 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM