Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Będzie remont ulicy Orzeszkowej

W tym roku Miejski Zarząd Dróg zamierza przeprowadzić kilka inwestycji na Czyżykowie w pobliżu pętli autobusowej. Przebudowa ulicy Elizy Orzeszkowej będzie kosztować milion sześćset tysięcy złotych.

Jednokierunkowa ulica Elizy Orzeszkowej obsługuje dużą liczbę mieszkańców Czyżykowa. Wjazd do tej ulicy możliwy jest jedynie przez pętlę autobusową. To wąska droga, licząca około 260 metrów, są przy niej budynki wielomieszkaniowe i obiekty handlowe. Problem z poruszaniem się samochodem jak również z parkowaniem jest tu ogromny.

Zakres remontu to odwodnienie, wymiana nawierzchni, budowa chodnika i zatok postojowych na ponad 30 miejsc, nowe oświetlenie i chodnik. Do przetargu na przebudowę ulicy Orzeszkowej przystąpiła jedna firma – lokalna. Zadanie wyceniła na milion sześćset tysięcy złotych. To ponad trzysta tysięcy więcej niż kwota zabezpieczona w budżecie, ale władze Tczewa w obliczu problemów ze znalezieniem wykonawców inwestycji zaakceptuje propozycję oferenta.

Aby podpisać umowę na wykonanie zadania potrzebna jest jeszcze akceptacja rady miasta.
Również w tym roku w tej samej części Czyżykowa przy ulicy Kazimierza Tetmajera oraz przy Władysława Orkana miasto planuje jeszcze w tym roku wybudować dodatkowe miejsca parkingowe.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:40 - Benefis Pawła Orkisza. U studni

  Koncert formacji U studni. Fragment benefisu z okazji 30-lecia Grupy Pass oraz 40-lecia działalności estradowej Pawła Orkisza (2014)

 • 18:00 - Msza Święta

  PREMIERA! Retransmisja mszy świętej, odprawionej w kościele NMP Matki Kościoła w Tczewie 21 października o godz. 10:00

 • 19:00 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:20 - Walk Away i Urszula Dudziak

  Koncert z udziałem wybitnej jazzowej wokalistki, zwieńczony uroczystym nadaniem studiu muzycznemu CKiS imienia Adama Wendta, saksofonisty i kompozytora zespołu Walk Away (styczeń 2017 r.)

 • 21:00 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM