Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Co się dzieje z autobusami miejskimi?

Rośnie niezadowolenie tczewian z usług Meteora – miejskiego przewoźnika, które spowodowane jest nieregularnie jeżdżącymi autobusami. Sprawa jest na tyle pilna, że w urzędzie miejskim podczas konferencji prasowej – dyrektor Zakładu Usług Komunalnych – odpowiadał na pytania dziennikarzy i informował o podjętych działaniach.

Rośnie niezadowolenie tczewian z usług komunikacyjnych Meteora, którego autobusy kursują na trasach miejskich Tczewa. Są dwa główne powody: pierwszy dotyczy nieregularnie jeżdżących autobusów – niektóre kursy nie zostały w ogóle zrealizowane, drugi – jakości przewozów i stanu technicznego pojazdów. Sprawa oparła się aż o Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego, który 27 i 29 listopada przeprowadził kontrolę taboru.  Temat stał się na tyle istotny, że w urzędzie miejskim podczas konferencji prasowej z udziałem dziennikarzy – Przemysław Boleski, dyrektor Zakładu Usług Komunalnych – odpowiedzialnego za organizację transportu zbiorowego zabrał w tej sprawie głos.

W wyniku niedawnej kontroli przeprowadzonej w listopadzie przez Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego, w 4 autobusach stwierdzono usterki i nakazano ich usunięcie.

W najbliższych dniach na trasę ma wyjechać jeden nowy – obecnie dozbrajany autobus a kolejne wkrótce mają dojechać. Obecnie w ruchu są 24 autobusy – poinformował nas dzisiaj dyrektor Przemysław Boleski. Ale, czy na pewno? Bo po przeprowadzonej w środę 13 grudnia przez gdańskich inspektorów WITD kontroli sześciu autobusów należących do Meteora – trzy z nich miały okazać się niesprawne. Inspektorzy mieli więc zatrzymać ich dowody rejestracyjne. Pytany o wyniki tej ostatniej kontroli – dyrektor Boleski odpowiedział, że na razie nie zna jej wyników. Zaś Marek Pieczewski, kierownik tczewskiego Meteora zapytany o tę ostatnią kontrolę powiedział, o kilku ważnych kwestiach.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

  • 07:20 – Programy informacyjne TV TeTka

    Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1365), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Sportowa TeTka (651) i Pogoda

  • 07:35 – Pytania do Prezydenta

    Prezydent Mirosław Pobłocki odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (wydanie z 18 września 2018)

  • 07:55 – Tczew Oczami Muz

    Oratorium z okazji 750-lecia Tczewa z udziałem polskich wokalistów i orkiestry symfonicznej Le Quattro Stagioni (2011 r.)

  • 09:15 – Koncert Natalii Orkisz

    Występ Natalii Orkisz na Benefisie Pawła Orkisza (2014)

  • 09:20 – Programy informacyjne TV TeTka

    Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1365), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Sportowa TeTka (651) i Pogoda

  • 09:35 – Pytania do Prezydenta

    Prezydent Mirosław Pobłocki odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (wydanie z 18 września 2018)

  • 09:55 – IX Festiwal Twórczości Kociewskiej 2016

    Gala finałowa IX Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego (17 listopada 2016 r.)

  • 11:20 – Tczew na żywo

    Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

  • 12:20 – Programy informacyjne TV TeTka

    Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1365), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Sportowa TeTka (651) i Pogoda

  • 12:35 – Pytania do Prezydenta

    Prezydent Mirosław Pobłocki odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (wydanie z 18 września 2018)

  • 12:55 – Tczew na żywo

    Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

  • 17:20 – Programy informacyjne TV TeTka

    Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1366), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda

  • 17:35 – Wieczór Szczerości z Kazimierzem Piechowskim

    Z archiwum TV TeTka. Spotkanie z uciekinierem z Auschwitz, żołnierzem Armii Krajowej, tczewianinem Kazimierzem Piechowskim (2014 r.)

  • 19:20 – Programy informacyjne TV TeTka

    Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1366), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda

  • 19:35 – Muzyczne Zagłębie

    Z archiwum TeTki. Koncert formacji Swing Band, muzyków zespołu GTC oraz duetu Wendt & Marek Górski w Centrum Kultury i Sztuki na rzecz powstania Artystycznego Zagłębia (2012)

  • 21:20 – Programy informacyjne TV TeTka

    Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1366), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda

  • 21:35 – In Memoriam 2017 - koncert Przemka Radziszewskiego

    Występ Przemka Radziszewskiego podczas XII Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego na XVI Festiwalu In Memoriam (26 sierpnia 2017)

  • 22:05 – Tczew na żywo

    Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

  • 07:20 – Programy informacyjne TV TeTka

    Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1366), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda

  • 07:35 – Wieczór Szczerości z Kazimierzem Piechowskim

    Z archiwum TV TeTka. Spotkanie z uciekinierem z Auschwitz, żołnierzem Armii Krajowej, tczewianinem Kazimierzem Piechowskim (2014 r.)

  • 09:20 – Programy informacyjne TV TeTka

    Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1366), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda

  • 09:35 – Muzyczne Zagłębie

    Z archiwum TeTki. Koncert formacji Swing Band, muzyków zespołu GTC oraz duetu Wendt & Marek Górski w Centrum Kultury i Sztuki na rzecz powstania Artystycznego Zagłębia (2012)

  • 11:10 – Tczew na żywo

    Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

  • 12:20 – Programy informacyjne TV TeTka

    Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1366), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda

  • 12:35 – In Memoriam 2017 - koncert Przemka Radziszewskiego

    Występ Przemka Radziszewskiego podczas XII Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego na XVI Festiwalu In Memoriam (26 sierpnia 2017)

  • 13:05 – Tczew na żywo

    Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM

Nasze patronaty:

Chcesz, byśmy patronowali Twojemu wydarzeniu? Napisz do nas koniecznie!
Pogoda Tczew z serwisu