Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Co się dzieje z autobusami miejskimi?

Rośnie niezadowolenie tczewian z usług Meteora – miejskiego przewoźnika, które spowodowane jest nieregularnie jeżdżącymi autobusami. Sprawa jest na tyle pilna, że w urzędzie miejskim podczas konferencji prasowej – dyrektor Zakładu Usług Komunalnych – odpowiadał na pytania dziennikarzy i informował o podjętych działaniach.

Rośnie niezadowolenie tczewian z usług komunikacyjnych Meteora, którego autobusy kursują na trasach miejskich Tczewa. Są dwa główne powody: pierwszy dotyczy nieregularnie jeżdżących autobusów – niektóre kursy nie zostały w ogóle zrealizowane, drugi – jakości przewozów i stanu technicznego pojazdów. Sprawa oparła się aż o Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego, który 27 i 29 listopada przeprowadził kontrolę taboru.  Temat stał się na tyle istotny, że w urzędzie miejskim podczas konferencji prasowej z udziałem dziennikarzy – Przemysław Boleski, dyrektor Zakładu Usług Komunalnych – odpowiedzialnego za organizację transportu zbiorowego zabrał w tej sprawie głos.

W wyniku niedawnej kontroli przeprowadzonej w listopadzie przez Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego, w 4 autobusach stwierdzono usterki i nakazano ich usunięcie.

W najbliższych dniach na trasę ma wyjechać jeden nowy – obecnie dozbrajany autobus a kolejne wkrótce mają dojechać. Obecnie w ruchu są 24 autobusy – poinformował nas dzisiaj dyrektor Przemysław Boleski. Ale, czy na pewno? Bo po przeprowadzonej w środę 13 grudnia przez gdańskich inspektorów WITD kontroli sześciu autobusów należących do Meteora – trzy z nich miały okazać się niesprawne. Inspektorzy mieli więc zatrzymać ich dowody rejestracyjne. Pytany o wyniki tej ostatniej kontroli – dyrektor Boleski odpowiedział, że na razie nie zna jej wyników. Zaś Marek Pieczewski, kierownik tczewskiego Meteora zapytany o tę ostatnią kontrolę powiedział, o kilku ważnych kwestiach.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

  • 07:20 – Programy informacyjne TV Tetka

    Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1570), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

  • 07:40 – Graminator

    Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie 22 lipca 2019)

  • 08:00 – Czytelniczy Ekspres. Marek Krajewski

    Z naszego archiwum. Spotkanie autorskie w MBP w ramach projektu Czytelniczy Ekspres z Markiem Krajewskim, autorem książek kryminalnych w stylu retro (29 września 2017 r.)

  • 09:20 – Programy informacyjne TV Tetka

    Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1570), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

  • 09:40 – Graminator

    Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie 22 lipca 2019)

  • 09:50 – Żydowskie ślady na Pomorzu

    Z naszego archiwum: prelekcja historyczna Łukasza Kępskiego w Fabryce Sztuk (2013)

  • 10:55 – II Tczewski Festiwal Gitarowy

    Fragment Koncertu Galowego. Występ trzech solistów - gości specjalnych oraz dyrektora festiwalu Bartosza Paprota - z orkiestrą kameralną Progress

  • 11:15 – Tczew na żywo

    Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

  • 12:20 – Programy informacyjne TV Tetka

    Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1570), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

  • 12:40 – Graminator

    Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie 22 lipca 2019)

  • 13:00 – Wieczór poetycki z ks. Kameckim

    Wieczornica literacko-muzyczna z ks. Franciszkiem Kameckim w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tczewie (27 października 2016)

  • 13:40 – Tczew na żywo

    Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu