Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Co się dzieje z autobusami miejskimi?

Rośnie niezadowolenie tczewian z usług Meteora – miejskiego przewoźnika, które spowodowane jest nieregularnie jeżdżącymi autobusami. Sprawa jest na tyle pilna, że w urzędzie miejskim podczas konferencji prasowej – dyrektor Zakładu Usług Komunalnych – odpowiadał na pytania dziennikarzy i informował o podjętych działaniach.

Rośnie niezadowolenie tczewian z usług komunikacyjnych Meteora, którego autobusy kursują na trasach miejskich Tczewa. Są dwa główne powody: pierwszy dotyczy nieregularnie jeżdżących autobusów – niektóre kursy nie zostały w ogóle zrealizowane, drugi – jakości przewozów i stanu technicznego pojazdów. Sprawa oparła się aż o Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego, który 27 i 29 listopada przeprowadził kontrolę taboru.  Temat stał się na tyle istotny, że w urzędzie miejskim podczas konferencji prasowej z udziałem dziennikarzy – Przemysław Boleski, dyrektor Zakładu Usług Komunalnych – odpowiedzialnego za organizację transportu zbiorowego zabrał w tej sprawie głos.

W wyniku niedawnej kontroli przeprowadzonej w listopadzie przez Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego, w 4 autobusach stwierdzono usterki i nakazano ich usunięcie.

W najbliższych dniach na trasę ma wyjechać jeden nowy – obecnie dozbrajany autobus a kolejne wkrótce mają dojechać. Obecnie w ruchu są 24 autobusy – poinformował nas dzisiaj dyrektor Przemysław Boleski. Ale, czy na pewno? Bo po przeprowadzonej w środę 13 grudnia przez gdańskich inspektorów WITD kontroli sześciu autobusów należących do Meteora – trzy z nich miały okazać się niesprawne. Inspektorzy mieli więc zatrzymać ich dowody rejestracyjne. Pytany o wyniki tej ostatniej kontroli – dyrektor Boleski odpowiedział, że na razie nie zna jej wyników. Zaś Marek Pieczewski, kierownik tczewskiego Meteora zapytany o tę ostatnią kontrolę powiedział, o kilku ważnych kwestiach.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

  • 17:20 – Programy informacyjne TV TeTka

    PREMIERA! Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1403), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Sportowa TeTka - aktualności (667) i Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

  • 17:45 – Pytania do Prezydenta

    PREMIERA! Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (13 listopada 2018)

  • 18:05 – Rozmowa o książce. Zbigniew Wodecki

    Spotkanie z cyklu Biesiada Literacka zorganizowane w Fabryce Sztuk. Prowadzący Krystian Nehrebecki (2012)

  • 19:10 – Muzyczny Koktajl

    Teledyski

  • 19:20 – Programy informacyjne TV TeTka

    Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1403), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Sportowa TeTka - aktualności (667) i Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

  • 19:45 – Pytania do Prezydenta

    Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (13 listopada 2018)

  • 20:05 – Biesiada literacka. Stanisława Celińska

    Spotkanie autorskie prowadzone w Fabryce Sztuk przez Krystiana Nehrebeckiego (2013)

  • 21:00 – Noc Muzeów 2012

    Relacja z atrakcji przygotowanych w Fabryce Sztuk i Muzeum Wisły w Tczewie podczas Nocy Muzeów

  • 21:20 – Programy informacyjne TV TeTka

    Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1403), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Sportowa TeTka - aktualności (667) i Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

  • 21:45 – Pytania do Prezydenta

    Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (13 listopada 2018)

  • 22:05 – Koncert Jesienny 2014

    Z naszego archiwum. Występ Męskiego Chóru Echo i gości specjalnych - Tczewskiej Formacji Szantowej

  • 23:55 – Tczew na żywo

    Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

  • 07:20 – Programy informacyjne TV TeTka

    Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1403), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

  • 07:40 – Pytania do Prezydenta

    Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (13 listopada 2018)

  • 08:00 – Rozmowa o książce. Zbigniew Wodecki

    Spotkanie z cyklu Biesiada Literacka zorganizowane w Fabryce Sztuk. Prowadzący Krystian Nehrebecki (2012)

  • 09:00 – Piknik Samorządowca 2014

    Z naszego archiwum. Relacja z Pikniku Samorządowca na Bulwarze Nadwiślańskim (11 maja 2013)

  • 09:20 – Programy informacyjne TV TeTka

    Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1403), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

  • 09:40 – Pytania do Prezydenta

    Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (13 listopada 2018)

  • 10:00 – Biesiada literacka. Stanisława Celińska

    Spotkanie autorskie prowadzone w Fabryce Sztuk przez Krystiana Nehrebeckiego (2013)

  • 10:55 – Noc Muzeów 2012

    Relacja z atrakcji przygotowanych w Fabryce Sztuk i Muzeum Wisły w Tczewie podczas Nocy Muzeów

  • 11:15 – Tczew na żywo

    Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

  • 12:20 – Programy informacyjne TV TeTka

    Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1403), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

  • 12:40 – Pytania do Prezydenta

    Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (13 listopada 2018)

  • 13:00 – Tczew na żywo

    Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM

Nasze patronaty:

Chcesz, byśmy patronowali Twojemu wydarzeniu? Napisz do nas koniecznie!
Pogoda Tczew z serwisu