Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Czy lubimy chodzić do teatru?

We wtorek 27 marca obchodziliśmy międzynarodowy dzień teatru. Czy teatr wśród tczewian jest popularny?

Czym jest teatr? Takim pytaniem powinniśmy zacząć. Teatr to sztuka, a czym jest sztuka? Tutaj zaczynają się schody, bo sztuka dla każdego jest czymś zupełnie innym. Sztuka spełniać może rozmaite funkcje, m.in. estetyczne, społeczne, czy dydaktyczne.

Jedno jest pewne, teatr z pewnością pobudza wyobraźnię. Dorosłych i dzieci. Bawiąc może uczyć, a ucząc bawić. Żeby odwiedzić kulturalną scenę nie trzeba daleko szukać. Wystarczy, że odwiedzimy Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. W którym regularnie na deskach pojawiają się nie tylko sławy, ale i także mniej znane grupy z całej polski.

Międzynarodowy dzień teatru może być także dobrą okazją na rozpoczęcie swojej przygody ze sztuką przez najmłodszych. Bowiem w Tczewskim Centrum Kultury działa tczewska grupa teatralna, która już kilka występów ma za sobą.

Zatem jest na co czekać. Ale co z nami? Co z osobami, które mają swoje pomysły w głowie. Co z tymi którym, miłość do teatru właśnie się rodzi i co jeśli ktoś chciałby wystawić swoją własną sztukę teatralną? Czy jest taka opcja?

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 17:40 - Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (17 lipca 2018)

 • 18:00 - Msza Święta

  PREMIERA! Retransmisja mszy świętej, odprawionej w kościele NMP Matki Kościoła w Tczewie 22 lipca o godz. 10:00

 • 19:00 - Noc Bibliotek 2017

  Relacja z wydarzeń zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tczewie w ramach trzeciej edycji Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek z 3 czerwca 2017 r. Spotkania z autorami książek, muzyczne występy, wystawy i czytanie reżyserowane "Sztuki kochania" Owidiusza

 • 19:15 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 19:30 - Ballads Of Europe 2009

  Ballady Polskie na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Niepołomicach. Koncert poetesy

 • 21:50 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM