Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Dąb na 100-lecie na Suchostrzygach

Z inicjatywy radnych miejskich i powiatu mieszkających na Suchostrzygach właśnie na tym osiedlu posadzono dąb z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pomysłodawczynią posadzenia dębu, który będzie upamiętniał 100-lecie odrodzenia Polski była radna miejska Gertruda Pierzynowska. Na uroczystość zaprosiła wszystkich radnych – miasta i powiatu. Obecni byli również poseł na sejm Kazimierz Smoliński a także prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki i jego zastępca Adam Urban. Przybyli także prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Tczewie Jerzy Konkolewski, pracownicy urzędu miasta oraz mieszkańcy osiedla. Modlitwę otwierająca uroczystość poprowadził ksiądz prałat Stanisław Cieniewicz. W patriotyczny nastrój wprowadził zebranych 9-letni wokalista Konrad Repiński.

Krótkie okolicznościowe życzenia-przemówienia miały panie radne Gertruda Pierzynowska, Alicja Gajewska i Jolanta Jank. Ksiądz prałat poświęcił drzewo i wpisał się wraz z posłem, prezydentem i radnymi do aktu erekcyjnego. Ten został włożony do tuby i zakopany pod korzeniami dębu. We wkopaniu, także postawieniu pamiątkowej tablicy i znicza, uczestniczyli radni.

Kolejnym pięknym artystycznym akcentem była piosenka w wykonaniu utalentowanej Kornelii Poskrobko. Mieszkańcy Suchostrzyg wspólnie razem odśpiewali patriotyczne pieśni a na zakończenie uroczystości w niebo pofrunęły biało-czerwone balony.

Podobne wpisy