Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Dąb na 100-lecie na Suchostrzygach

Z inicjatywy radnych miejskich i powiatu mieszkających na Suchostrzygach właśnie na tym osiedlu posadzono dąb z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pomysłodawczynią posadzenia dębu, który będzie upamiętniał 100-lecie odrodzenia Polski była radna miejska Gertruda Pierzynowska. Na uroczystość zaprosiła wszystkich radnych – miasta i powiatu. Obecni byli również poseł na sejm Kazimierz Smoliński a także prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki i jego zastępca Adam Urban. Przybyli także prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Tczewie Jerzy Konkolewski, pracownicy urzędu miasta oraz mieszkańcy osiedla. Modlitwę otwierająca uroczystość poprowadził ksiądz prałat Stanisław Cieniewicz. W patriotyczny nastrój wprowadził zebranych 9-letni wokalista Konrad Repiński.

Krótkie okolicznościowe życzenia-przemówienia miały panie radne Gertruda Pierzynowska, Alicja Gajewska i Jolanta Jank. Ksiądz prałat poświęcił drzewo i wpisał się wraz z posłem, prezydentem i radnymi do aktu erekcyjnego. Ten został włożony do tuby i zakopany pod korzeniami dębu. We wkopaniu, także postawieniu pamiątkowej tablicy i znicza, uczestniczyli radni.

Kolejnym pięknym artystycznym akcentem była piosenka w wykonaniu utalentowanej Kornelii Poskrobko. Mieszkańcy Suchostrzyg wspólnie razem odśpiewali patriotyczne pieśni a na zakończenie uroczystości w niebo pofrunęły biało-czerwone balony.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:40 - III Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy

  Relacja z trzeciego rajdu rowerowego po Kociewiu i Powiślu, który odbył się 22-23 lipca 2017 r.

 • 18:00 - Msza święta

  PREMIERA! Msza święta odprawiana 25 sierpnia w kościele św. Maksymiliana Kolbego na osiedlu Staszica (godz. 9.30)

 • 19:00 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:20 - Nie ma większej miłości

  Spektakl teatralny w Centrum Kultury i Sztuki. Dramat biograficzny o życiu Świętego Maksymiliana Kolbego w wykonaniu Nieformalnej Grupy Teatralnej działającej przy parafii świętego Józefa

 • 20:30 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM