Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Do remontu nie tylko stadion

Władze Tczewa wybrały już firmę, która wykona projekt modernizacji stadionu przy ulicy Bałdowskiej. Nie jest to jedyna tegoroczna inwestycja w infrastrukturę sportową jaka znalazła się w budżecie miasta.

Jeszcze pół roku temu prezydent Tczewa podtrzymywał decyzję o zamiarze sprzedaży terenu przy ulicy Bałdowskiej, na którym znajduje się Stadion Miejski imienia Alfonsa Guzińskiego. Po zmianie tej decyzji sprawy szybko potoczyły się w kierunku modernizacji tego bardzo zaniedbanego obiektu. Po sprawdzeniu możliwości dofinansowania przez ministerstwo sportu, władze Tczewa przeprowadzą inwestycję już w tym roku, a projekt budowlany kompleksowej przebudowy ma być gotowy do końca marca.

Wykona go firma Amibud z płońska. Opracowanie obejmować będzie tartanową 4-torową bieżnię, rzutnię do pchnięcia kulą, osobną rzutnię dla dyskoboli i oszczepników, skocznie do skoków w dal i wzwyż, rzutnię do rzutu dyskiem i oszczepem. W centrum stadionu znajdować się będzie wielofunkcyjne boisko trawiaste. Obiekt będzie miał oświetlenie i instalację monitoringu, będzie miał nowe ogrodzenie i parking.

Modernizacja stadionu nie jest jedyną tegoroczną inwestycją sportową, jaka znalazła się w budżecie miasta. Dyrektor Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji wyjaśnia, że TCSiR będzie realizował jeszcze dwa ważne zadania poprawiające ich infrastrukturę. Konieczna jest modernizacja energetyczna przy obiektach na Wojska Polskiego, a na boisku głównym kompleksu piłkarskiego przy ulicy Ceglarskiej zostanie założony system nawadniania murawy.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 07:20 - Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1472), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 07:35 - Spotkanie znamienitych tczewian - część 1

  Z naszego archiwum. Wybitni tczewianie opowiadają o swoich korzeniach i karierze - występują m.in. Grzegorz Ciechowski, Grzegorz Kołodko. Materiał archiwalny z 1997 roku (część 1)

 • 08:35 - Roztańczone skrzypce

  Koncert w CKiS w wykonaniu uczestników XII Międzyszkolnych Warsztatów Skrzypcowych Szkół Muzycznych (2018)

 • 09:20 - Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1472), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 09:35 - Spotkanie znamienitych tczewian - część 2

  Z naszego archiwum. Wybitni tczewianie opowiadają o swoich korzeniach i karierze - występują m.in. Grzegorz Ciechowski, Grzegorz Kołodko. Materiał archiwalny z 1997 roku (część 2)

 • 10:40 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

 • 12:20 - Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1472), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 12:35 - Wiec Solidarności w Tczewie

  Z naszego archiwum. Wystapienia na placu Hallera na wiecu Solidarności z 1989 roku

 • 13:20 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM