Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Dwóch mieszkańców zmarło na COVID-19

W powiecie tczewskim odnotowano dwa pierwsze zgony spowodowane koronawirusem SARS-CoV-2. Mowa o 88-letnim mężczyźnie oraz 81-letniej kobiecie. Łącznie do tej pory w województwie pomorskim z powodu choroby COVID-19 zmarły 97 osoby, w tym najwięcej, bo aż 31, w powiecie wejherowskim.

W ubiegłym tygodniu ustabilizowała się sytuacja w głównej siedzibie Szpitali Tczewskich. Przypomnijmy, że chwilowo zaburzona była praca Oddziału Chirurgicznego oraz Internistycznego wraz z Izbą Przyjęć. W Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Gniewie zachorowały 23 osoby, w tym 8 pracowników i 15 pacjentów. Prezes szpitali poinformował nas, że dwie osoby, które w powiecie tczewskim zmarły z powodu koronawirusa nie wchodzą w skład ogniska szpitalnego.

W województwie pomorskim dotąd odnotowano ponad 6 tysięcy zachorowań. W minioną sobotę na Pomorzu stwierdzono rekordową liczbę nowych przypadków, która wyniosła 244. W powiecie tczewskim w ciągu minionego tygodnia przybyła rekordowa ilość nowych zakażeń, bo aż 66. Rekord dzienny odnotowano w niedzielę, kiedy przybyło 18 nowych pacjentów. Łącznie od początku epidemii w powiecie tczewskim zachorowało 226 osób, z czego 127 wyzdrowiało, a dwie zmarły. Oznacza to, że pacjentów, u których choroba jest obecnie aktywna jest 97.

W chwili obecnej w powiecie tczewskim na kwarantannie przebywa ponad tysiąc osób, a 700 pozostaje pod nadzorem epidemicznym. W przypadku szkół prowadzonych przez gminę miejską Tczew u trzech uczniów i dwóch nauczycieli potwierdzono obecność koronawirusa. Łącznie w przypadku 19 klas przewidziano zdalne nauczanie do 9 października.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

Dzisiejszy program w przygotowaniu
Radio Tczew 100,8 FM

Nasz program na dziś:

Dzisiejszy program w przygotowaniu
Radio Tczew 100,8 FM

Newsletter