Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Festiwal Tofifest świętuje 15-lecie

W tym roku w październiku toruński festiwal kina niezależnego Tofifest świętuje 15-lecie. W międzyczasie objazdowa część Festiwalu wyruszyła w Polskę, rozpoczynając od pokazu w Tczewie.

W niedzielę w Centrum Kultury i Sztuki tczewianie, fani kina niezależnego, spotkali się po raz trzeci z objazdową częścią Festiwalu Tofifest. W tym roku w programie znalazły się filmy z klasyki kina niezależnego. Przed pokazem rozmawialiśmy z Jarosławem Jaworskim, który przyjechał do Tczewa nie tylko otworzyć objazdową część Tofifest, ale też opowiedzieć o festiwalu i jego filmach.

W tegorocznym objazdowym zestawie znalazły się filmy najbardziej uznanych twórców kina niezależnego, m.in. Dominika Matwiejczyka, Filipa Marczewskiego czy Bodo Koxa, a także etiudę wyreżyserowaną przez Agnieszkę Smoczyńską, docenioną później za „Córki dancingu” na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Wybrane filmy to kino bardzo eklektyczne, tematycznie i realizacyjnie mocno zróżnicowane, czasem dotykające bardzo trudnych tematów, innym razem wywołujące szeroki uśmiech widza.

W październiku Festiwal Tofifest świętuje 15-lecie.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:40 - Pytania do Prezydenta

  Prezydent Mirosław Pobłocki odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (wydanie z 18 września 2018)

 • 18:00 - Msza święta

  PREMIERA! Retransmisja niedzielnej mszy świętej z godz. 9.30 w kościele św. Józefa

 • 19:00 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:15 - Pytania do Starosty

  Starosta Tczewski Tadeusz Dzwonkowski w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (17 września 2018)

 • 19:40 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM