Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Futbolowe Smyki w studiach TeTki

Siedzibę Telewizji TeTka i Radia Tczew odwiedziły Futbolowe Smyki, czyli dzieci z usportowionych grup dwóch tczewskich przedszkoli. Zafascynowała ich praca redaktorów i wygląd studia.

Wizyta dzieci jest efektem współpracy obu redakcji ze sportowym przedsięwzięciem organizowanym niedawno przez Grzegorza Mikułę, dużego rokrocznego turnieju
Futbolowe Smyki Cup, którego patronem medialnym były Radio Tczew i Telewizja TeTka. Uczestnicy tych zawodów z tczewskich przedszkoli mogły odwiedzić nasze studia i redakcje. Najpierw dzieci dowiedziały się czym zajmują się pracownicy radia i telewizji, jak ważne jest przygotowywanie informacji i umiejętność posługiwania się odpowiednimi urządzeniami tak, by w efekcie końcowym materiał filmowy, program telewizyjny czy radiowy trafi do tczewskich domów czy w eter. Dzieci zobaczyły gdzie pracują redaktorzy, operatorzy kamer i montażyści. Duże wrażenie wywarło na nich wyposażenie i wygląd pomieszczeń studyjnych. Pytały o monitory, kable, kamery, miksery, nawet oświetlenie i wygłuszające elementy pomieszczeń. Dzieci były grzeczne, ale też bardzo aktywne. Chętnie brały udział w kilku konkursach często zaskakując swoją odwagą i wiedzą, np. na temat piłkarzy, w tym reprezentantów Polski. Miały okazję wystąpić na żywo w radiu, pozdrowić najbliższych, potrafiły błyskotliwie odpowiedzieć na pytanie czy wyrecytować wierszyk. Wystąpiły również w telewizyjnym studiu specjalnie dla widzów Naszego Tczewa.

 

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:40 - Noc Muzeów 2015

  Relacja z atrakcji przygotowanych w Fabryce Sztuk i Muzeum Wisły w Tczewie podczas Nocy Muzeów

 • 18:00 - Msza święta

  PREMIERA! Niedzielna msza święta z godz. 9:30 w kościele św. Małgorzaty w Bzowie koło Warlubia

 • 19:00 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:20 - Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (19 marca 2019 r.)

 • 19:35 - Temat Tygodnia. Segregacja odpadów przez mieszkańców

  Rozmowa na temat selektywnej zbiórki odpadów komunalnych i o zmianach, jakie w tym zakresie są przygotowywane. Gośćmi Urszuli Niewiarowskiej są Anna Peichert oraz Marcin Cejer (20 marca 2019)

 • 20:10 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM