Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Galeria Pana Henryka na Podmurnej

W kamienicy Fabryki Sztuk przy ulicy Podmurnej 15 otwarto wystawę o nazwie Galeria Henryka Kudzio. Znalazły się na niej prace autorskie artysty – grafiki, rzeźby oraz kopie wybitnych dzieł znanych malarzy.

To już piąta wystawa prac Henryka Kudzio – mieszkającego w Tczewie artysty-plastyka, absolwenta Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dzięki jego wielkiej pasji, pracowitości i talentowi mieszkańcy naszego regionu poznają wielką sztukę – odległą i rozproszona po najsłynniejszych muzeach czy galeriach na całym świecie. W listopadzie i grudniu minionego roku można było zwiedzać wystawę poświęconą głównie Pieterowi Breughlowi, na którą składały się kopie wykonane przez Kudzia. Teraz w kamienicy przy ulicy Podmurnej 15 można oglądać ekspozycję, która jest przekrojem twórczości Kudzia. Wyeksponowane są zarówno autorskie grafiki, rzeźby, jak i kopie dzieł wielkich mistrzów – na przykład „Sąd ostateczny „Hansa Memlinga, „Dziewczyna z perłą”Jana Vermeera czy obrazy Breughla.

Dzięki tej wystawie po raz pierwszy można zobaczyć jak wszechstronnym artystą jest Kudzio. To laureat wielu nagród i wyróżnień z plakatu i grafiki artystycznej. Jego prace znajdują się w polskich i zagranicznych kolekcjach. Fascynuje go również rzeźba.
Na wystawie mamy różnorodne formy wypowiedzi artystycznej, jak również szerokie spektrum tematyczne – od obrazów sakralnych poprzez martwą naturę jak i abstrakcję na grafikach i rzeźbach. Są też albumy i publikacje poświęcone historii sztuki oraz miejscom, które odwiedził Pan Henryk. Wernisaż występem wokalnym uświetniła Maria Machlik. Wystawę można zwiedzać do 19 lutego. Fabryka Sztuk tę ekspozycję będzie wykorzystywać do przeprowadzania edukacyjnych zajęć artystycznych dla młodzieży z Tczewa i okolicy.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 17:35 - Piwnica św. Norberta

  Występ zespołu Piwnica św. Norberta na benefisie Pawła Orkisza (2014)

 • 18:00 - Msza Święta

  PREMIERA! Retransmisja niedzielnej mszy świętej z godz. 11.00 z parafii w Turzu

 • 19:00 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 19:15 - Piętnastolecie Ogrodów Sztuk

  Jubileuszowa impreza zorganizowana przez Tczewskie Towarzystwo Kulturalne Brama połączona z koncertem pt. "Muzyka i poezja z Krakowa" (2017)

 • 20:05 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM