Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Galeria Pana Henryka na Podmurnej

W kamienicy Fabryki Sztuk przy ulicy Podmurnej 15 otwarto wystawę o nazwie Galeria Henryka Kudzio. Znalazły się na niej prace autorskie artysty – grafiki, rzeźby oraz kopie wybitnych dzieł znanych malarzy.

To już piąta wystawa prac Henryka Kudzio – mieszkającego w Tczewie artysty-plastyka, absolwenta Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dzięki jego wielkiej pasji, pracowitości i talentowi mieszkańcy naszego regionu poznają wielką sztukę – odległą i rozproszona po najsłynniejszych muzeach czy galeriach na całym świecie. W listopadzie i grudniu minionego roku można było zwiedzać wystawę poświęconą głównie Pieterowi Breughlowi, na którą składały się kopie wykonane przez Kudzia. Teraz w kamienicy przy ulicy Podmurnej 15 można oglądać ekspozycję, która jest przekrojem twórczości Kudzia. Wyeksponowane są zarówno autorskie grafiki, rzeźby, jak i kopie dzieł wielkich mistrzów – na przykład „Sąd ostateczny „Hansa Memlinga, „Dziewczyna z perłą”Jana Vermeera czy obrazy Breughla.

Dzięki tej wystawie po raz pierwszy można zobaczyć jak wszechstronnym artystą jest Kudzio. To laureat wielu nagród i wyróżnień z plakatu i grafiki artystycznej. Jego prace znajdują się w polskich i zagranicznych kolekcjach. Fascynuje go również rzeźba.
Na wystawie mamy różnorodne formy wypowiedzi artystycznej, jak również szerokie spektrum tematyczne – od obrazów sakralnych poprzez martwą naturę jak i abstrakcję na grafikach i rzeźbach. Są też albumy i publikacje poświęcone historii sztuki oraz miejscom, które odwiedził Pan Henryk. Wernisaż występem wokalnym uświetniła Maria Machlik. Wystawę można zwiedzać do 19 lutego. Fabryka Sztuk tę ekspozycję będzie wykorzystywać do przeprowadzania edukacyjnych zajęć artystycznych dla młodzieży z Tczewa i okolicy.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Programy informacyjne TV Tetka

  PREMIERA! Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1556), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? i Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 17:40 - Graminator

  PREMIERA! Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie z 24 czerwca 2019)

 • 17:55 - Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej 2016

  Impreza integracyjna na placu Hallera (2016)

 • 18:20 - Filmowa klasyka

  Koncert Orkiestry Kameralnej Progress z gościnnym udziałem Magdaleny Witczak (październik 2011)

 • 19:20 - Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1556), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? i Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 19:40 - Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie z 24 czerwca 2019)

 • 19:55 - Paweł Orkisz na tczewskim rynku

  Koncert uświetniający Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej, imprezę integracyjną na placu Hallera (2016)

 • 21:10 - Pchli Targ 2019

  Z archiwum TeTki. Handlowanie pod chmurką i inne atrakcje na Starówce (2 czerwca 2019)

 • 21:20 - Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1556), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? i Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 21:40 - Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie z 24 czerwca 2019)

 • 21:55 - Biesiada literacka z Marią Czubaszek

  Z archiwum TeTki. Spotkanie autorskie z Marią Czubaszek w Fabryce Sztuk w ramach cyklu Rozmowa o Książce (2012)

 • 22:55 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM