Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Integracyjny spektakl Kraina Lodu

Z okazji Dnia Integracji grupa teatralna Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Tczewie zaprezentowała spektakl zatytułowany Kraina Lodu.

Sportowa Szkoła Podstawowa nr 2 w Tczewie jest placówka integracyjną, co oznacza, że uczęszczają do niej dzieci niepełnosprawne, które uczą się i funkcjonują z rówieśnikami zdrowymi, sprawnymi. Tu tolerancja, wzajemna pomoc, odwzajemnianie uczuć, empatia są codziennością. Są jednak takie dni, takie święta, kiedy to dzieci z dwójki postanawiają pokazać innym dzieciom spoza ich szkoły, także swoim najbliższym rodzicom rodzeństwu i wielu innym osobom. Ostatnio Dzień Integracji w dwójce świętowany jest spektaklem teatralnym Kraina Lodu.

Grupa Pogromcy sceny zachwyciła nie pierwszy raz. W wojewódzkim konkursie teatralnym klas integracyjnych zaprezentowała spektakl Piękna i Bestia. Dzieci pracują z mikrofonami, w trakcie spektaklu wykorzystywane są efekty świetlne. Piosenki do musicalu Kraina Lodu były przygotowane wcześniej w studiu, a śpiewali je własnie mali aktorzy Pogromcy sceny z dwójki. Opiekunami grupy są Małgorzata Abakumiec-Kussowska i Anna Szczuka, choreografią zajmuje się Anna Turska.

Podobne wpisy
 • Pan Demonium

  A w przedstawieniu wzięło udział chociaż jedno dziecko niepełnosprawne? Z materiału wynika, że ta integracja to tylko z nazwy…

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce

 • 17:45 - Kulturalne Pogaduszki

  Goście redaktor Barbary Jackiewicz mówią o imprezach organizowanych przez Centrum Kultury i Sztuki oraz innych działaniach tej placówki

 • 18:00 - Msza Święta

  PREMIERA! Retransmisja mszy świętej, odprawionej w kościele NMP Matki Kościoła w Tczewie 19 listopada o godz. 10:00

 • 19:00 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce

 • 19:20 - Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (14 listopada)

 • 19:50 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście