Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Jak zmienić tereny przy jedynce?

To będzie największa inwestycja w najbliższych latach w infrastrukturę szkolną w naszym mieście. Miasto opracowuje koncepcję zagospodarowania terenu wokół Szkoły Podstawowej nr 1 na Czyżykowie. Priorytetem jest przyszkolny stadion, na którym zimą będzie mogła stać pneumatyczna hala.

Szkoła Podstawowa nr 1 na Czyżykowie to Tczewie, kilka lat temu, jeszcze jako gimnazjum, została poddana kosztownej termomodernizacji. Obiekt został wyremontowany, ale dużym problemem jedynki jest infrastruktura sportowa. Praktycznie od kilkudziesięciu lat nic się tu nie zmieniło na dużym placu przyszkolnym. To chyba ostatnia szkoła przy której nie ma kompleksu orlik lub zbliżonego standardem boiska wielofunkcyjnego. Wszystko jest tu w fatalnym stanie. Asfaltowe pseudoboisko, przy nim ścieżki między chwastami, które kiedyś były bieżnią, obok plac do siatkówki zrobiony z… betonowej kostki. Przez teren szkoły przebiega osiedlowy ciąg pieszy – otwarty, bez furtek, jest to miejsce wykorzystywane do wyprowadzania psów. Obrazu dopełniają pamiętające głębokie czasy komuny betonowe stopnie i kamienny murek.

Na zagospodarowanie czeka też dziedziniec szkolny, czyli wewnętrzna kwadratowa przestrzeń, na poziomie bezpośredniego wyjścia z budynku. Przed szkołą nie ma parkingu, miejsc na auta obok placówki jest zdecydowanie za mało – to kolejny problem, z którym trzeba się zmierzyć. Wreszcie – szkoła ma bardzo małą i wysłużoną sale gimnastyczną, a liczba klas w tej placówce to niespełna trzydzieści.

Mirosław Pobłocki kilka miesięcy temu w programie Pytania do Prezydenta przyznał, że obiekt sezonowy na przykład hala pneumatyczna lub łukowa postawiona na okres zimowy na na nowym to rozwiązanie dzięki któremu możnaby w dobrych warunkach przeprowadzać zajęcia wychowania fizycznego czy treningi piłki nożnej.

Koncepcja zagospodarowania terenu przy jedynce będzie gotowa jeszcze w tym roku. na jej podstawie władze miasta podejmą decyzję o realizacji i zakresie inwestycji.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 07:20 - Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1452), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 07:30 - Festiwal Twórczości Kociewskiej 2014

  Z naszego archiwum. Gala festiwalu imienia Romana Landowskiego organizowanego przez Miłosników Ziemi Tczewskiej. W programie m.in koncert zespołu Familia HP

 • 09:05 - Muzyczny Koktajl

  Teledyski polskich wykonawców

 • 09:20 - Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1452), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 09:30 - Czesław Miłosz w pamięci Agnieszki Kosińskiej

  Spotkanie autorskie w Miejskiej Bibliotece Publicznej z pisarką i osobistą sekretarką Czesława Miłosza (10 grudnia 2015)

 • 11:05 - Mistrzyni Europy i jej trener z Tczewa

  Wywiady z Pauliną Gubą złotą medalistką w pchnięciu kulą na lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy w Berlinie (2018) oraz jej trenerem, tczewianinem, Edmundem Antczakiem

 • 11:20 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

 • 12:20 - Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1452), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 12:30 - Koncert Piotra Polka

  Z archiwum TeTki. Występ Piotra Polka na festiwalu Ballads Of Europe w Niepołomicach z 2011 r.

 • 13:30 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM