Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Jesienny koncert Chóru Echo

W Centrum Kultury i Sztuki odbył się Koncert Jesienny Chóru Echo. Gośćmi wieczoru była Iwona Belka oraz towarzyszący jej Jacek i Mariusz Dworakowscy.

Jesienne występy najstarszego tczewskiego zespołu organizowane są nieprzerwanie od 2007 roku. W tegorocznym chór męski Echo pod dyrekcją Leszka Gołąba zaśpiewał dwanaście utworów. Akompaniatorką była grająca na pianinie Hanna Falińska. Wokaliści Echa rozpoczęli koncert dynamiczną Żołnierską Piosenką, a zaraz potem zaprezentowali liryczny utwór Stepy Akermańskie. Chór zaśpiewał też klasyczne kompozycje Johanessa Brahmsa i Fryderyka Chopina oraz fragmenty wybitnych operowych dzieł Guiseppe Verdiego, Ryszarda Wagnera i Stanisława Moniuszki. Nie mogło zabraknąć słynnej pieśni wolności z opery Nabucco.

Tradycją wieczorów z męskim chórem Echo jest zapraszanie gości. W minionych latach były to chóry z innych miast, orkiestra symfoniczna, wokaliści z kręgu muzyki operowej czy zaprzyjaźnione zespoły z naszego miasta. W ostatnim koncercie jesiennym gościem była tczewska wokalistka Iwona Belka grająca z towarzyszeniem Jacka i Mariusza Dworakowskich. Miłym akcentem był wspólny występ chóru z zaproszonymi gośćmi. Razem wykonali lubianą przez żeglarzy pieśń Shenandou.

Podobne wpisy