Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Kolejny przetarg na most ogłoszony

Ogłoszono przetarg na kolejny etap przebudowy zabytkowego mostu tczewskiego na Wiśle. Planowany termin otwarcia ofert to 22 stycznia.

Drugi etap przebudowy zabytkowego mostu miał rozpocząć się w tym roku. Przypomnijmy, że inwestycja nie wystartowała, bo nie wystarczyło na nią pieniędzy. Wymianę przęseł nad nurtem rzeki, wybudowanie filaru oraz przyczółków po stronie Tczewa dwie firmy, jakie przystąpiły do przetargu, wyceniły na 64 i 81 milionów złotych, a starostwo dysponowało w budżecie kwotą 34 milionów.

Zarząd powiatu podjął decyzję o podziale tego zadania na dwa mniejsze etapy. Przez kilka miesięcy przygotowywano nową ofertę przetargową, w której zmniejszono zakres kolejnej części przebudowy. Określono, że trzeba zdemontować stare przęsła ESTB, wymienić na nowy jeden filar – ten w nurcie rzeki i wybudować przęsło, które będzie oparte na nowym filarze. To przęsło stanowić będzie blisko dwie trzecie brakującej długości do połączenia mostu ze stroną tczewską. Z zadania wyłączono ostatnie przęsło po stronie naszego miasta i budowę pod nim przyczółków wraz z fundamentami pod przyszły obiekt stojący przy wjeździe na most. Specyfikacja miała być przygotowana do 8 grudnia i starostwo właśnie tego dnia wysłało dokumentację do ogłoszenia przetargu.

Równolegle starosta wraz z wiceministrem infrastruktury Kazimierzem Smolińskim wciąż czyni starania, by zdobyć pieniądze na kolejne etapy przebudowy mostu. Pojawiła się informacja, że rząd będzie tworzył listę ważnych wieloetapowych inwestycji, które mogłyby uzyskać płynne finansowanie do zakończenia całej przebudowy.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 17:40 - Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (17 lipca 2018)

 • 18:00 - Msza Święta

  PREMIERA! Retransmisja mszy świętej, odprawionej w kościele NMP Matki Kościoła w Tczewie 22 lipca o godz. 10:00

 • 19:00 - Noc Bibliotek 2017

  Relacja z wydarzeń zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tczewie w ramach trzeciej edycji Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek z 3 czerwca 2017 r. Spotkania z autorami książek, muzyczne występy, wystawy i czytanie reżyserowane "Sztuki kochania" Owidiusza

 • 19:15 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 19:30 - Ballads Of Europe 2009

  Ballady Polskie na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Niepołomicach. Koncert poetesy

 • 21:50 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM