Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Koncert świąteczny orkiestry Progress

Klasyczne utwory instrumentalne Arcangelo Corelliego czy Jerzego Fryderyka Haendla nawiązujące do Bożego Narodzenia oraz piękne kolędy złożyły się na koncert solistów orkiestry kameralnej Progress i sopranistki Karoliny Karcz-Sołomin w Fabryce Sztuk.

Propozycja Fabryki Sztuk i Pomorskiego Stowarzyszenia Musica Giovane była doskonałą okazją by oderwać się od przedświątecznego zgiełku, nieustannej gonitwy i walki z brakiem czasu. W niedzielny wieczór w kameralnym koncercie, w przepięknej bożonarodzeniowej scenografii wystąpili sopranistka Karolina Karcz-Sołomin, organista grający na basso continuo Maciej Zakrzewski i soliści orkiestry kameralnej Progress Dominika Heimowska i Katarzyna Filipiak grające na skrzypcach, Krzysztof Jakub Szwarc – altówka i Karol Sokołowski – wiolonczela. Na koncercie wspierał ich w roli słuchacza dyrektor artystyczny zespołu Szymon Morus. W świąteczny nastrój wprowadziły publiczność utwory zaśpiewane przez wokalistkę. W części głównej koncertu znalazły się wybitne instrumentalne kompozycje zainspirowane biblijnymi przekazami o narodzeniu Chrystusa. Muzycy zaprezentowali między innymi słynną Sinfonię pastoralną, czyli fragment oratorium Mesjasz Jerzego Fryderyka Haendla. Muzycy interpretowali również opus 6. Concerto Grosso Arcangelo Corelliego.

W finałowej części bożonarodzeniowego koncertu przepiękne kolędy raz jeszcze wykonywała sopranistka. Publiczność usłyszała między innymi wzruszające i skłaniające do świątecznej refleksji utwory: „Mizerna Cicha” i „Cicha Noc”. Na zakończenie wokalistka zaprosiła wszystkich do wspólnego śpiewania. W sali zabrzmiało na kilkadziesiąt głosów “Wśród nocnej ciszy”.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 07:20 - Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1491), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 07:40 - Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (19 marca 2019 r.)

 • 08:05 - Ballady szwedzkie

  Z naszego archiwum. Jazzowy koncert Vivian Buczek z zespołem na festiwalu Ballads Of Europe w Niepołomicach (2013)

 • 09:20 - Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1491), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 09:40 - Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (19 marca 2019 r.)

 • 10:00 - Przerwa techniczna

  Kilka godzin przerwy w nadawaniu programu TV Tetka

Radio Tczew 100,8 FM