Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Latały kule na bulodromie w Subkowach

Na bulodromie w Subkowach zainaugurowano sezon dwoma ogólnopolskimi turniejami petanque. To dyscyplina sportu pochodząca z Francji – nazywana też grą w boule, polegająca na precyzyjnym rzucaniu metalowymi kulami.

Bulodrom w Subkowach tętni życiem od kilku lat. Działa tu Uczniowski klub Sportowy Petanque. Kilkadziesiat osób próbuje sił i lubi grac metalowymi kulami. Jednym z pasjonatów, który zaszczepił w tej miejscowości grę w boule jest Tomasz Mackiewicz. Powiedział nam, że jest to gra pasjonująca, emocjonująca. Jak to sie stało, że akurat w Subkowach trafiła na podatny grunt i się rozwinęła.

Juniorzy z Subków już osiągaja sukcesy – zajęli drugie miejsce w największym halowym turnieju w naszym kraju w Lesznie, a w mistrzostwach Polski drużynowo zajęli 11 miejsce na 90 startujących ekip.

W turnieju w ramach Grand Prix Polski Juniorów do rywalizowało 20 młodych zawodników. Po całym dniu zmagań najlepsi okazali się Balinka Dawid z Myślenickiego Klubu Petanque i Jakub Grzybowski z Żywieckiego Klubu Boules, na trzecim stopniu podium stanęli gospodarze Zosia Lis i Stasiu Mokwa.
Na drugi dzień rozegrano turniej o Puchar Zarządu UKS Petanque Subkowy. Do zawodów przystąpiło 25 par. Rozegrano 7 rund. Bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy klubu Gdańskie Boule Robert Szczepański i Karol Drawc, którzy wygrali wszystkie swoje mecze. Drugie miejsce zajęli zawodnicy z Myślenic Patrycja Gębska i Dawid Balinka. Najlepsi otrzymali pamiątkowe statuetki , dyplomy i nagrody finansowe. Turnieje były zaliczane do rankingu Polskiej Federacji Petanque.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 17:45 – Kociewie - kraina wśród lasów, jezior i rzek

  Z naszego archiwum. Program o walorach Kociewia z 2004 roku

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Niedzielna msza święta z godz. 9:30 w kościele św. Józefa w Tczewie

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 19:20 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (10 września 2019 r.)

 • 19:40 – Nie ma mowy! Odcinek 15

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (13 września 2019)

 • 19:45 – Temat Tygodnia. Rodzinne Ogrody Działkowe

  Rozmowa na temat rodzinnych ogrodów działkowych, sposobu na zdrowe i aktywne spędzanie czasu. Gośćmi Urszuli Niewiarowskiej są Henryk Drewa, Marian Okapiec oraz Tomasz Baniecki (11 września 2019)

 • 20:20 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu