Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Maleńczuk grał w Tczewie Młynarskiego

Znany bard Maciej Maleńczuk wystąpił dla tczewskiej publiczności. Na koncercie w Centrum Kultury i Sztuki zaprezentował materiał z płyty: “Maleńczuk gra Młynarskiego”.

Maleńczuk to artysta wyrazisty, niepokorny, odważny i kontrowersyjny. Lider zespołów Homo Twist, Pudelsi ostatnio wydaje solowe płyty. Znany jest ze swojej buty. Na tczewskim koncercie oprócz kompozycji Młynarskiego wykonał kilka utworów własnego autorstwa o politycznym zabarwieniu.

Maleńczuk nie boi się ryzykować, czego dowodem jest zmierzenie się z wymagającymi piosenkami Wojciecha Młynarskiego. Zabrzmiały interpretacje utrzymane w swingowo-bluesowym stylu, nierzadko przystrojone szczyptą cygańskiego charakteru. Młynarski i Maleńczuk to dobrana para w kwestii poruszanych tematów, stylistyki lirycznej – na pierwszy plan wysuwają się ponadczasowe utwory polityczne, obyczajowe, ale były też piosenki lżejsze: ballady nostalgiczne i humorystyczne.

Sala była wypełniona po brzegi, bilety sprzedano na wiele tygodni przed koncertem. Publiczność słuchała Maleńczuka z towarzyszeniem zespołu, ale krakowski bard przez dużą część występu znakomicie radził sobie samodzielnie.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:40 - Noc Muzeów 2015

  Relacja z atrakcji przygotowanych w Fabryce Sztuk i Muzeum Wisły w Tczewie podczas Nocy Muzeów

 • 18:00 - Msza święta

  PREMIERA! Niedzielna msza święta z godz. 9:30 w kościele św. Małgorzaty w Bzowie koło Warlubia

 • 19:00 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:20 - Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (19 marca 2019 r.)

 • 19:35 - Temat Tygodnia. Segregacja odpadów przez mieszkańców

  Rozmowa na temat selektywnej zbiórki odpadów komunalnych i o zmianach, jakie w tym zakresie są przygotowywane. Gośćmi Urszuli Niewiarowskiej są Anna Peichert oraz Marcin Cejer (20 marca 2019)

 • 20:10 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM