Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Miasto chce dostępu do portu

Władze Tczewa zamierzają kupić tereny nad Wisłą przyległe do basenu portowego. Licząca 3 hektary nieruchomość po Przedsiębiorstwie Budownictwa Wodnego będzie licytowana w połowie kwietnia.

Teren przy basenie portowym nie wygląda zachęcająco czy atrakcyjnie. Firma, która wykupiła działkę po byłej stoczni rzecznej nie prowadzi tu działalności produkcyjnej. w ubiegłym roku złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości. Obok stoczni znajduje się licząca 3 hektary nieruchomość – dwie działki z dostępem do basenu portowego w miejscu gdzie cumowały lodołamacze, a z drugiej strony cypla Wisła. Nad rzeką jest jeszcze stary budynek mieszkalny, wjazd na tę nieruchomość znajduje się od strony ulicy Czatkowskiej.
Teren wydaje się martwy, czas stanął tu w miejscu kilkadziesiąt lat temu. Po co władzom Tczewa taka nieruchomość?

Można było nabyć tę nieruchomość bez licytacji na zasadzie pierwokupu, ale wtedy wiązało się to z przejęciem blisko 2 milionów złotych zadłużenia. W przypadku licytacji komorniczej zadłużenie wygasa. W korekcie tegorocznego budżetu miasta, jaką właśnie zatwierdzili radni na marcowej sesji, są zabezpieczone środki finansowe w wysokości ponad miliona złotych.

Zakup działki to decyzja strategiczna w kontekście ulokowania portu śródlądowego w Tczewie czy doprowadzenia tu nitki transportowej – na przykład kolejowej. Licytację zaplanowano na 18 kwietnia.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Programy informacyjne TV Tetka

  PREMIERA! Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1556), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? i Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 17:40 - Graminator

  PREMIERA! Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie z 24 czerwca 2019)

 • 17:55 - Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej 2016

  Impreza integracyjna na placu Hallera (2016)

 • 18:20 - Filmowa klasyka

  Koncert Orkiestry Kameralnej Progress z gościnnym udziałem Magdaleny Witczak (październik 2011)

 • 19:20 - Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1556), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? i Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 19:40 - Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie z 24 czerwca 2019)

 • 19:55 - Paweł Orkisz na tczewskim rynku

  Koncert uświetniający Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej, imprezę integracyjną na placu Hallera (2016)

 • 21:10 - Pchli Targ 2019

  Z archiwum TeTki. Handlowanie pod chmurką i inne atrakcje na Starówce (2 czerwca 2019)

 • 21:20 - Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1556), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? i Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 21:40 - Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie z 24 czerwca 2019)

 • 21:55 - Biesiada literacka z Marią Czubaszek

  Z archiwum TeTki. Spotkanie autorskie z Marią Czubaszek w Fabryce Sztuk w ramach cyklu Rozmowa o Książce (2012)

 • 22:55 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM