Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Miasto chce dostępu do portu

Władze Tczewa zamierzają kupić tereny nad Wisłą przyległe do basenu portowego. Licząca 3 hektary nieruchomość po Przedsiębiorstwie Budownictwa Wodnego będzie licytowana w połowie kwietnia.

Teren przy basenie portowym nie wygląda zachęcająco czy atrakcyjnie. Firma, która wykupiła działkę po byłej stoczni rzecznej nie prowadzi tu działalności produkcyjnej. w ubiegłym roku złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości. Obok stoczni znajduje się licząca 3 hektary nieruchomość – dwie działki z dostępem do basenu portowego w miejscu gdzie cumowały lodołamacze, a z drugiej strony cypla Wisła. Nad rzeką jest jeszcze stary budynek mieszkalny, wjazd na tę nieruchomość znajduje się od strony ulicy Czatkowskiej.
Teren wydaje się martwy, czas stanął tu w miejscu kilkadziesiąt lat temu. Po co władzom Tczewa taka nieruchomość?

Można było nabyć tę nieruchomość bez licytacji na zasadzie pierwokupu, ale wtedy wiązało się to z przejęciem blisko 2 milionów złotych zadłużenia. W przypadku licytacji komorniczej zadłużenie wygasa. W korekcie tegorocznego budżetu miasta, jaką właśnie zatwierdzili radni na marcowej sesji, są zabezpieczone środki finansowe w wysokości ponad miliona złotych.

Zakup działki to decyzja strategiczna w kontekście ulokowania portu śródlądowego w Tczewie czy doprowadzenia tu nitki transportowej – na przykład kolejowej. Licytację zaplanowano na 18 kwietnia.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:40 - Benefis Pawła Orkisza. U studni

  Koncert formacji U studni. Fragment benefisu z okazji 30-lecia Grupy Pass oraz 40-lecia działalności estradowej Pawła Orkisza (2014)

 • 18:00 - Msza Święta

  PREMIERA! Retransmisja mszy świętej, odprawionej w kościele NMP Matki Kościoła w Tczewie 21 października o godz. 10:00

 • 19:00 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:20 - Walk Away i Urszula Dudziak

  Koncert z udziałem wybitnej jazzowej wokalistki, zwieńczony uroczystym nadaniem studiu muzycznemu CKiS imienia Adama Wendta, saksofonisty i kompozytora zespołu Walk Away (styczeń 2017 r.)

 • 21:00 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM