Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Mikołajkowa integracja w dwójce

Już po raz dwunasty nauczycielki ze Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Tczewie zorganizowały międzyszkolną rywalizację, nawiązującą tematycznie do zimy i świąt Bożego Narodzenia.

Mikołajkowy Turniej Klas Integracyjnych, jaki rokrocznie odbywa się Sportowej Szkole Podstawowej numer dwa to już tradycja. osobno odbył się tego samego dnia w dwóch kategoriach wiekowych. Najpierw na wesoło rywalizowały dzieci z klas jeden-trzy. Kilka godzin później reprezentacje starszych klas.

W tegorocznych zmaganiach uczestniczyli uczniowie z dwóch tczewskich szkół z oddziałami integracyjnymi: z dziesiątki i dwójki.
Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju to grupy integracyjne, w których na co dzień obok dzieci zdrowych bawią się i uczą dzieci niepełnosprawne.

Zabawa dała dzieciom i ich kibicom wiele radości. Konkurencje tematycznie związane były ze świętami Bożego Narodzenia i zimą. Każda z drużyn miała swoje określone nazwy na przykład były elfy czy renifery.
Był podział na konkurencje wymagające wiedzy i umiejętności umysłowych oraz konkurencje sprawnościowe. Uczniowie rozwiązywali zadania matematyczne, szukali brakujących elementów obrazka, układali hasła z różnych dziedzin rozpoczynające się na podane litery. Wielkie emocje i doping były podczas konkurencji technicznych i sportowych: to na przykład rzut śnieżką do celu, wyścigów saneczkowych na kocach czy workowym sprincie. Nie zabrakło też konkurencji dla opiekunów.
Po raz kolejny okazało się, że dzieci nie znają barier, pomimo różnic potrafią wspólnie cieszyć się zabawą, były tolerancyjne, ale otwarte i kreatywne. Wszyscy uczestnicy, zarówno drużyny, jak i kibice zostali obdarowani słodkościami i drobnymi upominkami.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew (wydanie z 19 stycznia 2019)

 • 17:45 – Powitanie Błękitnej Armii

  Inscenizacja wydarzeń z 1920 r. powrotu Tczewa do Polski. Powitanie generała Hallera i jego żołnierzy na rynku Starego Miasta (2016)

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Retransmisja niedzielnej mszy świętej z godz. 10:00 w kościele NMP Matki Kościoła

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew (wydanie z 19 stycznia 2019)

 • 19:20 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (15 stycznia 2019)

 • 19:40 – Tu stacja Tczew: O Pawle Adamowiczu

  Wiceprezydent Gdańska Wiesław Bielawski na antenie Radia Tczew 100,8 FM wspomina współpracę z prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem

 • 20:15 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz zkamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM

Nasze patronaty:

Chcesz, byśmy patronowali Twojemu wydarzeniu? Napisz do nas koniecznie!
Pogoda Tczew z serwisu