Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Mikołajkowa integracja w dwójce

Już po raz dwunasty nauczycielki ze Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Tczewie zorganizowały międzyszkolną rywalizację, nawiązującą tematycznie do zimy i świąt Bożego Narodzenia.

Mikołajkowy Turniej Klas Integracyjnych, jaki rokrocznie odbywa się Sportowej Szkole Podstawowej numer dwa to już tradycja. osobno odbył się tego samego dnia w dwóch kategoriach wiekowych. Najpierw na wesoło rywalizowały dzieci z klas jeden-trzy. Kilka godzin później reprezentacje starszych klas.

W tegorocznych zmaganiach uczestniczyli uczniowie z dwóch tczewskich szkół z oddziałami integracyjnymi: z dziesiątki i dwójki.
Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju to grupy integracyjne, w których na co dzień obok dzieci zdrowych bawią się i uczą dzieci niepełnosprawne.

Zabawa dała dzieciom i ich kibicom wiele radości. Konkurencje tematycznie związane były ze świętami Bożego Narodzenia i zimą. Każda z drużyn miała swoje określone nazwy na przykład były elfy czy renifery.
Był podział na konkurencje wymagające wiedzy i umiejętności umysłowych oraz konkurencje sprawnościowe. Uczniowie rozwiązywali zadania matematyczne, szukali brakujących elementów obrazka, układali hasła z różnych dziedzin rozpoczynające się na podane litery. Wielkie emocje i doping były podczas konkurencji technicznych i sportowych: to na przykład rzut śnieżką do celu, wyścigów saneczkowych na kocach czy workowym sprincie. Nie zabrakło też konkurencji dla opiekunów.
Po raz kolejny okazało się, że dzieci nie znają barier, pomimo różnic potrafią wspólnie cieszyć się zabawą, były tolerancyjne, ale otwarte i kreatywne. Wszyscy uczestnicy, zarówno drużyny, jak i kibice zostali obdarowani słodkościami i drobnymi upominkami.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

Dzisiejszy program w przygotowaniu
Radio Tczew 100,8 FM

Nasz program na dziś:

Dzisiejszy program w przygotowaniu
Radio Tczew 100,8 FM

Newsletter