Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Mikołajkowa integracja w dwójce

Już po raz dwunasty nauczycielki ze Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Tczewie zorganizowały międzyszkolną rywalizację, nawiązującą tematycznie do zimy i świąt Bożego Narodzenia.

Mikołajkowy Turniej Klas Integracyjnych, jaki rokrocznie odbywa się Sportowej Szkole Podstawowej numer dwa to już tradycja. osobno odbył się tego samego dnia w dwóch kategoriach wiekowych. Najpierw na wesoło rywalizowały dzieci z klas jeden-trzy. Kilka godzin później reprezentacje starszych klas.

W tegorocznych zmaganiach uczestniczyli uczniowie z dwóch tczewskich szkół z oddziałami integracyjnymi: z dziesiątki i dwójki.
Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju to grupy integracyjne, w których na co dzień obok dzieci zdrowych bawią się i uczą dzieci niepełnosprawne.

Zabawa dała dzieciom i ich kibicom wiele radości. Konkurencje tematycznie związane były ze świętami Bożego Narodzenia i zimą. Każda z drużyn miała swoje określone nazwy na przykład były elfy czy renifery.
Był podział na konkurencje wymagające wiedzy i umiejętności umysłowych oraz konkurencje sprawnościowe. Uczniowie rozwiązywali zadania matematyczne, szukali brakujących elementów obrazka, układali hasła z różnych dziedzin rozpoczynające się na podane litery. Wielkie emocje i doping były podczas konkurencji technicznych i sportowych: to na przykład rzut śnieżką do celu, wyścigów saneczkowych na kocach czy workowym sprincie. Nie zabrakło też konkurencji dla opiekunów.
Po raz kolejny okazało się, że dzieci nie znają barier, pomimo różnic potrafią wspólnie cieszyć się zabawą, były tolerancyjne, ale otwarte i kreatywne. Wszyscy uczestnicy, zarówno drużyny, jak i kibice zostali obdarowani słodkościami i drobnymi upominkami.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 17:45 – Kociewie - kraina wśród lasów, jezior i rzek

  Z naszego archiwum. Program o walorach Kociewia z 2004 roku

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Niedzielna msza święta z godz. 9:30 w kościele św. Józefa w Tczewie

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 19:20 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (10 września 2019 r.)

 • 19:40 – Nie ma mowy! Odcinek 15

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (13 września 2019)

 • 19:45 – Temat Tygodnia. Rodzinne Ogrody Działkowe

  Rozmowa na temat rodzinnych ogrodów działkowych, sposobu na zdrowe i aktywne spędzanie czasu. Gośćmi Urszuli Niewiarowskiej są Henryk Drewa, Marian Okapiec oraz Tomasz Baniecki (11 września 2019)

 • 20:20 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu