Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Milion złotych na 18 projektów

Po raz czwarty miasto będzie realizować pomysły tczewian, które zgłosili w ramach Budżetu Obywatelskiego. W dwunastu okręgach zatwierdzonych zostało do wykonania 18 projektów. Na wszystkie prace przeznaczono milion złotych.

Podczas konferencji prasowej z dziennikarzami, która odbyła się w urzędzie miejskim podano ostateczne wyniki głosowania na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego, który po raz czwarty będzie w Tczewie realizowany. Mieszkańcy do 13 stycznia mogli zgłaszać swoje propozycje. Z kolei głosowanie przez Internet i w formie zbierania podpisów trwało od 28 lutego do 15 marca.

Ponad 7,5 tysiąca mieszkańców głosowało na łącznie 27 projektów w 12 okręgach. W efekcie czego realizowanych będzie 18 z nich. Łącznie oddano blisko 10 tysięcy głosów. Najmłodsi mieli 16 lat, najstarsza osoba – 98. Wśród zgłoszonych pomysłów są m.in. kolejne place zabaw, remonty chodników czy budowa boiska do gry w siatkówkę, a także iluminacje świąteczne. Macieja Zycha, inspektora Wydziału Spraw Komunalnych i Inwestycji Urzędu Miejskiego zapytaliśmy o dalsze procedury poprzedzające rozpoczęcie prac.

 

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 07:20 - Programy informacyjne TV TeTka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1366), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda

 • 07:35 - Wieczór Szczerości z Kazimierzem Piechowskim

  Z archiwum TV TeTka. Spotkanie z uciekinierem z Auschwitz, żołnierzem Armii Krajowej, tczewianinem Kazimierzem Piechowskim (2014 r.)

 • 09:20 - Programy informacyjne TV TeTka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1366), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda

 • 09:35 - Muzyczne Zagłębie

  Z archiwum TeTki. Koncert formacji Swing Band, muzyków zespołu GTC oraz duetu Wendt & Marek Górski w Centrum Kultury i Sztuki na rzecz powstania Artystycznego Zagłębia (2012)

 • 11:10 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

 • 12:20 - Programy informacyjne TV TeTka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1366), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda

 • 12:35 - In Memoriam 2017 - koncert Przemka Radziszewskiego

  Występ Przemka Radziszewskiego podczas XII Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego na XVI Festiwalu In Memoriam (26 sierpnia 2017)

 • 13:05 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM