Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Milion złotych w dziesięciu edycjach

Fundacja Pokolenia od trzynastu lat jest ośrodkiem lokalnym ogólnopolskiego programu Działaj Lokalnie. W tym czasie przekazała na inicjatywy społeczne łącznie milion złotych – to najwięcej spośród wszystkich ośrodków w kraju. Właśnie podpisano umowy w ramach dziesiątej edycji Działaj Lokalnie.

Niedawno w Warsztatowej Cafe zespół Fundacji Pokolenia wraz z przedstawicielami samorządów oraz lokalnymi aktywistami spotkali się na Uroczystym Podpisaniu Umów Działaj Lokalnie. Przy okazji wydarzenia świętowano fakt, iż łączna suma grantów przyznanych w konkursie przez tczewski ośrodek przekroczyła milion złotych.
W tym roku realizowana jest dziesiąta edycja programu Działaj Lokalnie, który na terenie powiatu tczewskiego Fundacja Pokolenia realizuje od 2005 roku. Przez trzynaście lat wsparto dotacją 250 pomysłów. Oprócz sześciu gmin powiatu tczewskiego, program obejmował wcześniej również powiat nowodworski.

Na spotkanie oprócz tych, którzy otrzymają wsparcie w tegorocznej edycji zaproszono przedstawiciela koordynatora programu czyli Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce. Prezesa akademii Pawła Łukasiaka zapytalismy do kogo skierowany jest program i jaka jest jego idea.

Wsparcie w ramach programu Działaj Lokalnie w naszym regionie możliwe jest dzięki samorządom gminnym, Bankowi Spółdzielczemu w Tczewie i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Z ramienia Fundacji Pokolenia programem Działaj lokalnie zajmuje się Artur Rajkowski

Na spotkaniu głos zabrała była prezes Fundacji pokolenia Waja Jabłonowska. Główną atrakcją wieczoru był teleturniej „Milionerzy Działaj Lokalnie”. Pytania nawiązywały do efektów trzynastoletniej pracy tczewskiego Ośrodka Działaj Lokalnie. O część artystyczną zadbał chór Harmonia Sphaerarum, czyli matki, żony i śpiewaczki. Wniosek utalentowanych chórzystek był jednym z osiemnastu, który zebrał pozytywne noty od komisji grantowej.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 07:20 - Programy informacyjne TV TeTka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1368), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? i Pogoda

 • 07:35 - Żana Biczewska

  Z naszego archiwum: Koncert znanej rosyjskiej pieśniarki w Tczewie z 2009 roku

 • 09:10 - Muzyczny Koktajl

  Teledyski polskich wykonawców

 • 09:20 - Programy informacyjne TV TeTka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1368), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? i Pogoda

 • 09:35 - Sesja Rady Miasta

  Retransmisja sesji Rady Miejskiej w Tczewie z 30 sierpnia 2018 r.

 • 11:00 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

 • 17:20 - Przegląd Tygodnia

  PREMIERA! Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:45 - Kulturalne Pogaduszki

  Goście redaktor Barbary Jackiewicz mówią o imprezach organizowanych przez Centrum Kultury i Sztuki oraz innych działaniach tej placówki (20 września)

 • 18:00 - Motoryzacyjne Legendy, odcinek 2

  Program o motoryzacyjnych legendach, jeżdżących po polskich drogach. W drugim odcinku przyjrzymy się Cadillacowi Fleetwood i sprawdzimy jak poradzi sobie na ODTJ Autodrom Pomorze.

 • 18:15 - Wielki Hipnotyzer 2018

  PREMIERA! Koncert specjalny festiwalu: XVII In Memoriam Grzegorza Ciechowskiego (24 sierpnia 2018)

 • 19:35 - Drewniany talerz

  Spektakl teatralny na podstawie dramatu Edmunda Morrisa w wykonaniu aktorów amatorów, będący zwieńczeniem rekolekcji wielkopostnych w parafii św. Józefa (29 marca 2017 r.)

 • 20:20 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 20:40 - Superduo w Ogrodach Sztuk

  Z naszego archiwum. Z okazji 10-lecia cyklu Ogrody Sztuk organizowanego przez Tczewskie Towarzystwo Kulturalne Brama wystąpił Superduo czyli Wiktor Zborowski i Marian Opania (listopad 2012)

 • 22:10 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM