Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Milion złotych w dziesięciu edycjach

Fundacja Pokolenia od trzynastu lat jest ośrodkiem lokalnym ogólnopolskiego programu Działaj Lokalnie. W tym czasie przekazała na inicjatywy społeczne łącznie milion złotych – to najwięcej spośród wszystkich ośrodków w kraju. Właśnie podpisano umowy w ramach dziesiątej edycji Działaj Lokalnie.

Niedawno w Warsztatowej Cafe zespół Fundacji Pokolenia wraz z przedstawicielami samorządów oraz lokalnymi aktywistami spotkali się na Uroczystym Podpisaniu Umów Działaj Lokalnie. Przy okazji wydarzenia świętowano fakt, iż łączna suma grantów przyznanych w konkursie przez tczewski ośrodek przekroczyła milion złotych.
W tym roku realizowana jest dziesiąta edycja programu Działaj Lokalnie, który na terenie powiatu tczewskiego Fundacja Pokolenia realizuje od 2005 roku. Przez trzynaście lat wsparto dotacją 250 pomysłów. Oprócz sześciu gmin powiatu tczewskiego, program obejmował wcześniej również powiat nowodworski.

Na spotkanie oprócz tych, którzy otrzymają wsparcie w tegorocznej edycji zaproszono przedstawiciela koordynatora programu czyli Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce. Prezesa akademii Pawła Łukasiaka zapytalismy do kogo skierowany jest program i jaka jest jego idea.

Wsparcie w ramach programu Działaj Lokalnie w naszym regionie możliwe jest dzięki samorządom gminnym, Bankowi Spółdzielczemu w Tczewie i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Z ramienia Fundacji Pokolenia programem Działaj lokalnie zajmuje się Artur Rajkowski

Na spotkaniu głos zabrała była prezes Fundacji pokolenia Waja Jabłonowska. Główną atrakcją wieczoru był teleturniej „Milionerzy Działaj Lokalnie”. Pytania nawiązywały do efektów trzynastoletniej pracy tczewskiego Ośrodka Działaj Lokalnie. O część artystyczną zadbał chór Harmonia Sphaerarum, czyli matki, żony i śpiewaczki. Wniosek utalentowanych chórzystek był jednym z osiemnastu, który zebrał pozytywne noty od komisji grantowej.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 07:20 - Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1452), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 07:30 - Festiwal Twórczości Kociewskiej 2014

  Z naszego archiwum. Gala festiwalu imienia Romana Landowskiego organizowanego przez Miłosników Ziemi Tczewskiej. W programie m.in koncert zespołu Familia HP

 • 09:05 - Muzyczny Koktajl

  Teledyski polskich wykonawców

 • 09:20 - Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1452), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 09:30 - Czesław Miłosz w pamięci Agnieszki Kosińskiej

  Spotkanie autorskie w Miejskiej Bibliotece Publicznej z pisarką i osobistą sekretarką Czesława Miłosza (10 grudnia 2015)

 • 11:05 - Mistrzyni Europy i jej trener z Tczewa

  Wywiady z Pauliną Gubą złotą medalistką w pchnięciu kulą na lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy w Berlinie (2018) oraz jej trenerem, tczewianinem, Edmundem Antczakiem

 • 11:20 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

 • 12:20 - Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1452), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 12:30 - Koncert Piotra Polka

  Z archiwum TeTki. Występ Piotra Polka na festiwalu Ballads Of Europe w Niepołomicach z 2011 r.

 • 13:30 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM