Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Mobilne gabinety zawitały do Tczewa

Niedawno tczewianie mogli skorzystać z możliwości zbadania słuchu oraz gęstości kości dzięki mobilnym gabinetom diagnostycznym.

Coraz częściej słyszymy o zaleceniach dotyczących regularnych badań profilaktycznych, które pozwolą nam na wykrycie choroby zanim jeszcze pojawią się jej objawy lub na wykrycie schorzenia w jego wczesnym stadium. Starostwo powiatowe od lat prowadzi różne akcje prozdrowotne skierowane do mieszkańców powiatu tczewskiego. Mają oni też możliwość skorzystania z mobilnych gabinetów diagnostycznych, które przyjeżdżają do Tczewa i świadczą nieodpłatną usługę. Ostatnio tczewianie badali sobie słuch i gęstość kości.

Do jakiej grupy wiekowej badania były skierowane? Do osób od 60 roku życia.

Jakie zalecenia miał dla tczewian diagnosta Robert Królikowski? Praca w hałasie jest bardzo szkodliwa i źle wpływa na słuch.

Pan Krystian Daniluk nie osiągnął jeszcze sześćdziesiątego roku życia, ale postanowił skorzystać z nadarzającej się okazji przebadania słuchu.

Tego samego dnia tczewianie – również po sześćdziesiątce – mogli skorzystać też z densytometrii, czyli podstawowego i bezbolesnego badania gęstości mineralnej kości, pozwalającego na wykrycie osteoporozy we wczesnym etapie jej rozwoju, a także na określenie stopnia zaawansowania oraz monitorowania leczenia. – Na podstawie badania wylicza się strukturę i gęstość kości, czy jest osteoporoza, bądź osteopenia, czy wszystko jest w normie – informował diagnosta z Mobilnego Centrum Diagnostycznego Osteoporozy, który nadmienił, że młode osoby tez mogą mieć problemy z gęstością mineralna kości.

Ponad sześćdziesięciu tczewian skorzystało z badania słuchu i densytometrii.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

Dzisiejszy program w przygotowaniu
Radio Tczew 100,8 FM