Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Most i przebudowa Łąkowej na finiszu

Trwają prace przy budowie mostu drogowego nad Kanałem Młyńskim. Przebudowywana jest również ulica Łąkowa. Przez most i tę ulicę przebiegać będzie Wiślana Trasa Rowerowa. Inwestycja ma być zakończona w połowie grudnia.

W ramach budowy Wiślanej Trasy Rowerowej, ale również z konieczności utrzymania ruchu kołowego na drodze łączącej osiedle Staszica ze Starym i Nowym Miastem, władze Tczewa zdecydowały o przebudowie mostu drogowego nad Kanałem Młyńskim. Inwestycja rozpoczęła się w drugiej połowie lipca. Od tamtego czasu zamknięty jest przejazd z ulicy Łąkowej na Czatkowską. Jak przebiegają prace i kiedy droga będzie przejezdna zapytaliśmy kierownika Miejskiego Zarządu Dróg Marcina Górnego.

Oprócz nowego mostu w ramach tej samej inwestycji jest przebudowywana ulica Łąkowa – od skrzyżowania z ulicą Kolejową do wjazdu na most. Tędy przebiega odcinek Wiślanej Trasy Rowerowej. To ostatni etap budowy WTR-ki na terenie miasta Tczew. Tegoroczne zadanie kosztuje niespełna trzy i pół miliona złotych, ale wiślana trasa to projekt dofinansowany z funduszy unijnych.

Termin zakończenia inwestycji to szesnasty grudnia. Być może utrudnienia w ruchu kołowym z powodu braku przejazdu przez ulicę Łąkową zakończą się wcześniej.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

Dzisiejszy program w przygotowaniu
Radio Tczew 100,8 FM

Nasz program na dziś:

Dzisiejszy program w przygotowaniu
Radio Tczew 100,8 FM

Newsletter