Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Niepełnosprawna malarka prosi o pomoc

W czwartek w Fabryce Sztuk odbyła się licytacja obrazów niepełnosprawnej tczewianki. Kobieta musi uzbierać trzydzieści tysięcy złotych na zakup platformy, która umożliwi jej wychodzenie z domu.

Katarzyna Świerczyńska urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową i w związku z tym porusza się na wózku inwalidzkim. Dwa lata temu zmarł jej ojciec, który wnosił ją i znosił po schodach wiodących z klatki schodowej na parter. Kobieta chciałaby zakupić specjalną platformę, która umożliwi jej samodzielne wychodzenie z domu. Koszt urządzenia wynosi 50 tysięcy złotych. Pani Katarzyna otrzymała od Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie dofinansowanie w wysokości 15 500 zł, jednak dodatkowym warunkiem jest zdobycie pozostałej kwoty do końca października tego roku. Aby uzbierać brakujące 30 tysięcy zł, zorganizowano aukcję charytatywną, podczas której sprzedano obrazy autorstwa pani Katarzyny oraz jej przyjaciół.

Podczas czwartkowej licytacji Katarzyna Świerczyńska uzbierała około ośmiu tysięcy złotych. Z kolei w serwisie Zrzutka darczyńcy wpłacili dotąd niemal pięć tysięcy złotych. O pomoc dla Katarzyny Świerczyńskiej apeluje prezes Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Ruchowo. Do uzbierania pełnej kwoty nadal brakuje około siedemnastu tysięcy złotych.

Każdy może pomóc pani Katarzynie, wpłacając dowolną sumę na konto Fundacji Sedeka >> klik! Jeśli uda się zakupić platformę, będzie z niej korzystać nie tylko malarka, ale i jej sąsiedzi.

Numer konta:
93 2490 0005 0000 4600 7287 1845
Tytuł przelewu: 11120 Grupa OPP – Świerczyńska Katarzyna

Podobne wpisy