Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

O zatrudnieniu obcokrajowców

Powiatowy i Wojewódzki Urząd Pracy zorganizowali spotkanie z pracodawcami powiatu tczewskiego na temat zmian w przepisach dotyczących zatrudniania cudzoziemców.

W województwie pomorskim rośnie ilość zatrudnianych obcokrajowców, dlatego też wojewódzki urząd pracy we współpracy z powiatowymi jednostkami zorganizował cykl spotkań z przedsiębiorcami, które odbywają się w poszczególnych powiatach. Jedno z nich odbyło się niedawno w Tczewie. Impulsem do spotkania były zmiany przepisów dotyczących zatrudniania cudzoziemców na terenie naszego kraju. Chodzi o obywateli z państw, które do tej pory korzystały z możliwości zatrudnienia bez zezwolenia na podstawie oświadczeń o zamiarze powierzenia pracy rejestrowanych w powiatowych urzędach pracy.

Tylko do 30 listopada tutejszy urząd pracy zarejestrował 5611 oświadczeń o zamiarze powierzenia wykonywania pracy obywatelom Republiki Armenii, Białorusi, Gruzji, Mołdawii, Federacji Rosyjskiej i Ukrainy.

Urzędnicy zanotowali znaczny wzrost przyjmowanych oświadczeń, gdyż w 2016 roku w okresie od stycznia do grudnia takich oświadczeń przyjęto 2946, natomiast w 2015 r. zaledwie 270.

W związku ze zmianami w zatrudnianiu cudzoziemców tutejszy urząd pracy będzie miał zwiększone obowiązki i nie lada wyzwanie.

W Tczewie nie tylko zatrudniani są obcokrajowcy zza wschodniej granicy, ale też sami zakładają firmy na przykład budowlane. Oleksandr Melnyk, przedstawiciel jednej z nich mówi, że branża budowlana wciąż się rozwija i warto w nią inwestować.

W pracach sezonowych w rolnictwie czy sadownictwie też można znaleźć pracujących obcokrajowców. Będzie na pewno szansa na zatrudnienie cudzoziemców do prac niewymagających wysokich kwalifikacji w branży budowlanej i szeroko rozumianych pracach produkcyjnych – dodała dyrektor Ewa Uzdowska.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 07:20 – Programy informacyjne TV TeTka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1319), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda

 • 07:35 – Puk, puk tu Book Book

  Magazyn czytelniczy. Spotkanie autorskie z pisarką Sandrą Borowiecky

 • 08:00 – Byłem numerem. Kazimierz Piechowski

  Z archiwum TV TeTka. Część pierwsza spotkania z uciekinierem z Auschwitz, żołnierzem Armii Krajowej, tczewianinem Kazimierzem Piechowskim (2005 r.) - część 1

 • 08:50 – In Memoriam 2017 - koncert Przemka Radziszewskiego

  Występ Przemka Radziszewskiego podczas XII Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego na XVI Festiwalu In Memoriam (26 sierpnia 2017)

 • 09:20 – Programy informacyjne TV TeTka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1319), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda

 • 09:35 – Puk, puk tu Book Book

  Magazyn czytelniczy. Spotkanie autorskie z pisarką Sandrą Borowiecky

 • 10:00 – Katy Carr

  Koncert brytyjskiej wokalistki Katy Carr z zespołem (2012)

 • 11:50 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

 • 12:20 – Programy informacyjne TV TeTka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1319), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda

 • 12:35 – Puk, puk tu Book Book

  Magazyn czytelniczy. Spotkanie autorskie z pisarką Sandrą Borowiecky

 • 13:00 – Byłem numerem. Kazimierz Piechowski

  Z archiwum TV TeTka. Część pierwsza spotkania z uciekinierem z Auschwitz, żołnierzem Armii Krajowej, tczewianinem Kazimierzem Piechowskim (2005 r.) - część 2

 • 14:00 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM

Nasze patronaty:

Chcesz, byśmy patronowali Twojemu wydarzeniu? Napisz do nas koniecznie!
Pogoda Tczew z serwisu