Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

O zatrudnieniu obcokrajowców

Powiatowy i Wojewódzki Urząd Pracy zorganizowali spotkanie z pracodawcami powiatu tczewskiego na temat zmian w przepisach dotyczących zatrudniania cudzoziemców.

W województwie pomorskim rośnie ilość zatrudnianych obcokrajowców, dlatego też wojewódzki urząd pracy we współpracy z powiatowymi jednostkami zorganizował cykl spotkań z przedsiębiorcami, które odbywają się w poszczególnych powiatach. Jedno z nich odbyło się niedawno w Tczewie. Impulsem do spotkania były zmiany przepisów dotyczących zatrudniania cudzoziemców na terenie naszego kraju. Chodzi o obywateli z państw, które do tej pory korzystały z możliwości zatrudnienia bez zezwolenia na podstawie oświadczeń o zamiarze powierzenia pracy rejestrowanych w powiatowych urzędach pracy.

Tylko do 30 listopada tutejszy urząd pracy zarejestrował 5611 oświadczeń o zamiarze powierzenia wykonywania pracy obywatelom Republiki Armenii, Białorusi, Gruzji, Mołdawii, Federacji Rosyjskiej i Ukrainy.

Urzędnicy zanotowali znaczny wzrost przyjmowanych oświadczeń, gdyż w 2016 roku w okresie od stycznia do grudnia takich oświadczeń przyjęto 2946, natomiast w 2015 r. zaledwie 270.

W związku ze zmianami w zatrudnianiu cudzoziemców tutejszy urząd pracy będzie miał zwiększone obowiązki i nie lada wyzwanie.

W Tczewie nie tylko zatrudniani są obcokrajowcy zza wschodniej granicy, ale też sami zakładają firmy na przykład budowlane. Oleksandr Melnyk, przedstawiciel jednej z nich mówi, że branża budowlana wciąż się rozwija i warto w nią inwestować.

W pracach sezonowych w rolnictwie czy sadownictwie też można znaleźć pracujących obcokrajowców. Będzie na pewno szansa na zatrudnienie cudzoziemców do prac niewymagających wysokich kwalifikacji w branży budowlanej i szeroko rozumianych pracach produkcyjnych – dodała dyrektor Ewa Uzdowska.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 07:20 – Programy informacyjne TV TeTka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1368), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? i Pogoda

 • 07:35 – Żana Biczewska

  Z naszego archiwum: Koncert znanej rosyjskiej pieśniarki w Tczewie z 2009 roku

 • 09:10 – Muzyczny Koktajl

  Teledyski polskich wykonawców

 • 09:20 – Programy informacyjne TV TeTka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1368), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? i Pogoda

 • 09:35 – Sesja Rady Miasta

  Retransmisja sesji Rady Miejskiej w Tczewie z 30 sierpnia 2018 r.

 • 11:00 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  PREMIERA! Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:45 – Kulturalne Pogaduszki

  Goście redaktor Barbary Jackiewicz mówią o imprezach organizowanych przez Centrum Kultury i Sztuki oraz innych działaniach tej placówki (20 września)

 • 18:00 – Motoryzacyjne Legendy, odcinek 2

  Program o motoryzacyjnych legendach, jeżdżących po polskich drogach. W drugim odcinku przyjrzymy się Cadillacowi Fleetwood i sprawdzimy jak poradzi sobie na ODTJ Autodrom Pomorze.

 • 18:15 – Wielki Hipnotyzer 2018

  PREMIERA! Koncert specjalny festiwalu: XVII In Memoriam Grzegorza Ciechowskiego (24 sierpnia 2018)

 • 19:35 – Drewniany talerz

  Spektakl teatralny na podstawie dramatu Edmunda Morrisa w wykonaniu aktorów amatorów, będący zwieńczeniem rekolekcji wielkopostnych w parafii św. Józefa (29 marca 2017 r.)

 • 20:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 20:40 – Superduo w Ogrodach Sztuk

  Z naszego archiwum. Z okazji 10-lecia cyklu Ogrody Sztuk organizowanego przez Tczewskie Towarzystwo Kulturalne Brama wystąpił Superduo czyli Wiktor Zborowski i Marian Opania (listopad 2012)

 • 22:10 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM

Nasze patronaty:

Chcesz, byśmy patronowali Twojemu wydarzeniu? Napisz do nas koniecznie!
Pogoda Tczew z serwisu