Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Pandemia i Chałturka w Zagłębiu

W Zagłębiu Artystycznym tczewskiego Centrum Kultury i Sztuki wystąpiły rockowe formacje z naszego regionu Pandemia i Chałturka.

Do Zagłębia w sobotni wieczór przybyły osoby w różnym wieku lubiące mocne gitarowe brzmienie. Nie zawiodły się – formacje Pandemia i Chałturka to formacje ze sporym juz bagażem doświadczeń, a pochodzą z naszego regionu.
W skład Pandemii wchodzą tczewianie. Formacja istnieje od 2010 roku. Zespół gra wyłącznie własne kompozycje, a ich autorem jest wokalista oraz basista Pandemii Rafał „Ozzy” Skierka.
Pandemia ma na swoim koncie główną nagrodę i wyróżnienie na DOK Rock Festiwal w Gdańsku – 2013 oraz wyróżnienie dla najlepszej piosenki festiwalu („Emeryt”) na Dobrej Stronie Rocka w Warszawie.

Zespół Chałturka powstał w 2011 roku. Formacja wywodzi się z Gniewa. na początku w jej skład wchodziło sześć osób, obecnie to kwartet. W dorobku ma trzy płyty a działa w ramach Centrum Muzycznie Aktywnych Gniew.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Koncert muzyki gospel

  Koncert gospel w kościele św. Józefa (2013)

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Poniedziałkowa msza odprawiona 22 kwietnia w kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła na Suchostrzygach (godz. 10.00)

 • 19:00 – Nie ma mowy! Odcinek 8

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (19 kwietnia 2019)

 • 19:05 – Walk Away i Urszula Dudziak

  Koncert zwieńczony uroczystym nadaniem studiu muzycznemu CKiS imienia Adama Wendta, saksofonisty i kompozytora zespołu Walk Away (styczeń 2017 r.)

 • 20:20 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie z 15 kwietnia 2019)

 • 20:35 – Temat Tygodnia. Wielkanoc

  Program publicystyczny w naszym studiu. Redaktor Sylwia Leszka rozmawia o znaczeniu Wielkanocy nie tylko dla chrześcijan z etnologiem Kamilą Gillmeister, socjologiem Aleksandrą Hotowy i katechetą Krzysztofem Szymańskim (17 kwietnia 2019)

 • 21:05 – In Memoriam 2017 - koncert Kayah

  Występ w tczewskim amfiteatrze Kayah i zespołu Royal String Quartet w ramach XVI Festiwalu In Memoriam Grzegorza Ciechowskiego (26 sierpnia 2017)

 • 22:20 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu