Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Podziemne śmietniki na Starówce

Zakończona została budowa podziemnych śmietników przy ul. Wąskiej i Wojska Polskiego. Są to nowoczesne, estetyczne pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.

Podziemne pojemniki na odpady to projekt pilotażowy. Urząd miasta na ich budowę w dwóch lokalizacjach uzyskał dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku to: bezzwrotne 86 tysięcy złotych i taką samą kwotę w formie niskooprocentowanej pożyczki. Na ulicy Wąskiej luzem przy ulicy stoją pojemniki na śmieci. Nie wygląda to dobrze, śmieci czasami składowane są obok pojemników, wysypują się z pojemników. Zupełnie inaczej prezentują się te podziemne.

W zestawie znajdują się cztery pojemniki – na tworzywa sztuczne, makulaturę, odpady zmieszane i szkło. Firma odbierająca odpady została przeszkolona, w jaki sposób opróżniać pojemniki i jest już gotowa do odbierania odpadów.

Przy okazji pokazu pojemników przedstawiciele spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych z ul. Wąskiej otrzymali klucze do pojemników.

Podobny zestaw wybudowano obok budynku Kopernika 7, do którego wjeżdża się od ulicy Wojska Polskiego. Zapewne mieszkańcy innych wspólnot w całym mieście będą chcieli mieć podobne śmietniki przy swoich budynkach. Czy jest szansa na inne proponowane przez mieszkańców lokalizacje nie tylko na Starówce?

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  PREMIERA! Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1707), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Sportowa TeTka - aktualności (739), Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 17:40 – Graminator

  PREMIERA! Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie 24 lutego 2020)

 • 17:50 – 70 lat Państwowej Szkoły Muzycznej w Tczewie

  Uroczysta gala z koncertami z okazji jubileuszu Państwowej Szkoły Muzycznej w Tczewie zorganizowana w Centrum Kultury i Sztuki (2017)

 • 19:10 – In Memoriam 2019. Teatr Tańca 8 Nergo

  Występ formacji tanecznej 8 Negro podczas XVIII Festiwalu In Memoriam Grzegorza Ciechowskiego (24 sierpnia 2019)

 • 19:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1707), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Sportowa TeTka - aktualności (739), Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 19:40 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie 24 lutego 2020)

 • 19:50 – Żydowskie ślady na Pomorzu

  Z naszego archiwum: prelekcja historyczna Łukasza Kępskiego w Fabryce Sztuk (2013)

 • 20:50 – Bitwa o Tczew 2018

  Inscenizacja bitwy z 1807 roku pomiędzy wojskami pruskimi a napoleońskimi (22 lutego 2018 r.)

 • 21:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1707), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Sportowa TeTka - aktualności (739), Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 21:40 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie 24 lutego 2020)

 • 21:50 – Koncert Zimowy

  Dziecięcy zespół wokalny Passionatka na scenie Centrum Kultury i Sztuki w koncercie z cyklu Mistrz i Uczeń (grudzień 2014)

 • 22:40 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM