Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Pod prąd na kolejnych ulicach

Władze miasta wprowadziły zmiany w organizacji ruchu drogowego. Od października na kolejnych dwunastu ulicach jednokierunkowych rowerzyści mogą jeździć pod prąd.

Rozwiązanie rowerem „pod prąd” wprowadzono w Tczewie na ulicach Starego Miasta trzy lata temu. Zdaniem Grzegorza Pawlikowskiego, inspektora ds. polityki rowerowej i mobilności, ta zmiana sprawdziła się w naszym mieście. Dlatego po analizie podobne zmiany wprowadzono niedawno w innych dzielnicach.

Gdzie wprowadzono zmiany? Aż na czterech ulicach w okolicy Dworca PKP – Kaszubskiej, Południowej, Pomira i Koziej. także niedaleko na Warsztatowej. Na Czyżykowie : na niedawno wyremontowanej ulicy Orzeszkowej oraz na Orkana i Kochanowskiego przed budynkami wielomieszkaniowymi. Znaki dopuszczające ruch rowerów pod prąd zobaczymy także na Kusocińskiego i na Starym Mieście na Ogrodowej. Na Suchostrzygach ruch pod prąd dla rowerów dopuszczony jest na krótkich odcinkach ulic Armii Krajowej i Topolowej.

W tych miejscach ruch rowerowy będzie odbywać się bez wyznaczonych kontrapasów. Rowerzyści powinni pamiętać , żeby trzymać się prawej strony jezdni oraz zwracać uwagę na znaki drogowe i otoczenie.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Programy informacyjne TV Tetka

  PREMIERA! Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1556), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? i Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 17:40 - Graminator

  PREMIERA! Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie z 24 czerwca 2019)

 • 17:55 - Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej 2016

  Impreza integracyjna na placu Hallera (2016)

 • 18:20 - Filmowa klasyka

  Koncert Orkiestry Kameralnej Progress z gościnnym udziałem Magdaleny Witczak (październik 2011)

 • 19:20 - Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1556), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? i Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 19:40 - Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie z 24 czerwca 2019)

 • 19:55 - Paweł Orkisz na tczewskim rynku

  Koncert uświetniający Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej, imprezę integracyjną na placu Hallera (2016)

 • 21:10 - Pchli Targ 2019

  Z archiwum TeTki. Handlowanie pod chmurką i inne atrakcje na Starówce (2 czerwca 2019)

 • 21:20 - Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1556), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? i Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 21:40 - Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie z 24 czerwca 2019)

 • 21:55 - Biesiada literacka z Marią Czubaszek

  Z archiwum TeTki. Spotkanie autorskie z Marią Czubaszek w Fabryce Sztuk w ramach cyklu Rozmowa o Książce (2012)

 • 22:55 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM