Pogoń wicelider
Nasz Tczew

Pogoń Dekpol lepsza od wicelidera

Piłkarki nożne Pogoni Dekpol Tczew rozegrały znakomity mecz, w którym pokonały wicelidera pierwszej ligi Tarnovię Tarnów 3:1. Wszystkie bramki dla Pogoni zdobyła Magdalena Sobal.

W meczu 10 kolejki pierwszej ligi Pogoń podejmowała na stadionie imienia Jana Stachowiaka w Tczewie Tarnovię – niepokonany dotąd zespół, który zajmował drugie miejsce w tabeli. To drużyna, która zdobyła najwięcej bramek w tegorocznych rozgrywkach. Sobotni mecz był bardzo wyrównany i zacięty. W pierwszej połowie oba zespoły nie stworzyły wielu sytuacji bramkowych, ale padły trzy gole. To przyjezdne strzeliły pierwsze. W 27 minucie po składnym kontrataku Agnieszka Derus strzałem po ziemi pokonała Annę Węsierską.

Tczewianki odpowiedziały kwadrans później. Po wygranym pojedynku w środkowej strefie boiska bardzo dobrym podaniem do Magdaleny Sobal popisała się kapitan Pogoni Paulina Magulska. Tczewska napastniczka minęła bramkarkę i zdobyła wyrównującą bramkę. Tuż przed przerwą w polu karnym Nadia Czarnecka świetnym podaniem obsłużyła Sobal. Drugie trafienie młodej zawodniczki Pogoni dalo tczewskiemu zespołowi prowadzenie.

Druga połowa przyniosła wiele emocji. Momentami tczewianki miały problemy, by wyjść spod wysokiego pressingu Tarnovii. Taka gra drużyny gości była jednak ryzykowna, bo tczewianki przy dobrym rozegraniu groźnie kontratakowały. Akcje bramkowe stwarzały oba zespoły. Pogoń mądrze i ambitnie się broniła, ale w polu karnym gospodyń kilka razy się zakotłowało. Tarnovia miała również kilka szans na wyrównanie po stałych fragmentach gry.

To jednak Pogoń zadała ostateczny cios. W 73 minucie Weronika Dziadzio podała do Magdaleny Górskiej, która zagrała do rozpędzonej Sobal. Magda minęła dwie zawodniczki Tarnovii i pewnie wykończyła akcję. Hat-trick niesamowitej, skutecznej Sobal dał zwycięstwo Pogoni nad wiceliderem. Na wygraną zapracował jednak cały zespół, który zagrał z ogromnym zaangażowaniem i mądrze taktycznie.