Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Pół miliona dla miasta za opóźnienie

Spór o karę finansową dla wykonawcy za wydłużenie czasu przebudowy części ulic Gdańskiej i Jedności Narodu zakończył się ugodą. Ostatecznie samorząd wynegocjował  z firmą Strabag pół miliona złotych rekompensaty.

W 2017 roku Strabag miał za zadanie kompleksową przebudowę części ulic Gdańskiej i Jedności Narodu. Inwestycja była trudna – wykonawcy nie sprzyjała pogoda oraz niezgodności w projekcie – media pod ziemią w kilku miejscach przebiegały inaczej niż w planach. Najpierw Strabag z miastem podpisali aneks do umowy o wydłużenie czasu zadania do końca grudnia. Ostatecznie remontowane odcinki ulic oddano do użytku dopiero w maju 2018 roku.

Według umowy za każdy dzień opóźnienia wykonawca może miec naliczona karę finansową, z drugiej strony firma budowlana może wykazać niedogodności i przeszkody, które nie zależały od wykonawcy.
Miasto nie wypłaciło wykonawcy ostatniej transzy, czyli ponad 3 miliony złotych. Sprawa trafiła do sądu. Proces nie został jednak zakończony – niedawno Strabag z miastem doszli do porozumienia i podpisali ugodę.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew (wydanie z 19 stycznia 2019)

 • 17:45 – Powitanie Błękitnej Armii

  Inscenizacja wydarzeń z 1920 r. powrotu Tczewa do Polski. Powitanie generała Hallera i jego żołnierzy na rynku Starego Miasta (2016)

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Retransmisja niedzielnej mszy świętej z godz. 10:00 w kościele NMP Matki Kościoła

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew (wydanie z 19 stycznia 2019)

 • 19:20 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (15 stycznia 2019)

 • 19:40 – Tu stacja Tczew: O Pawle Adamowiczu

  Wiceprezydent Gdańska Wiesław Bielawski na antenie Radia Tczew 100,8 FM wspomina współpracę z prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem

 • 20:15 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz zkamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM

Nasze patronaty:

Chcesz, byśmy patronowali Twojemu wydarzeniu? Napisz do nas koniecznie!
Pogoda Tczew z serwisu