Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Premier Morawiecki w Pelplinie

W ostatnią sobotę do Pelplina przyjechał premier Polski Mateusz Morawiecki, a do Tczewa wiceminister obrony narodowej, Wojciech Skurkiewicz.

Oba spotkania były częścią kampanii pod nazwą „Polska jest jedna!”, w ramach której politycy Prawa i Sprawiedliwości podróżują po kraju i przedstawiają propozycje przygotowane dla Polaków. W pierwszej kolejności w auli Centrum Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych w Tczewie odbyło się spotkanie mieszkańców z wiceministrem obrony narodowej, Wojciechem Skurkiewiczem. Jest on odpowiedzialny m.in. za kontakty resortu obrony z parlamentem.

Skurkiewicz mówił w Tczewie między innymi o programie „500 plus”, a także o sytuacji osób starszych i zmianach w szkolnictwie. Nie zabrakło też tematu ustawy degradacyjnej. Tego samego dnia w Bibliotece Diecezjalnej w Pelplinie premier Mateusz Morawiecki spotkał się m.in. z przedstawicielami lokalnych samorządów oraz z mieszkańcami. W bibliotece był obecny także wojewoda pomorski Dariusz Drelich i starosta tczewski Tadeusz Dzwonkowski.

Spotkanie poświęcone było między innymi kwestiom związanym z dążeniem do porozumienia z protestującymi w Sejmie rodzicami osób niepełnosprawnych. Premier omówił też założenia programu Dostępność Plus, na który w ciągu 7 lat ma zostać przeznaczonych 25 mld zł.

Morawiecki potwierdził, że w najbliższych latach na fundusz dróg lokalnych rząd przekaże 5 mld zł . Jako pierwsze pomoc finansową otrzymają źle skomunikowane gminy. Po zakończeniu części oficjalnej dziennikarzom udało się zapytać premiera o dalsze finansowanie remontu Mostu Tczewskiego. Morawiecki przyznał, że obecnie w budżecie środków nie ma, ale zapytany, czy jest szansa, że pieniądze kiedyś się znajdą, odpowiedział twierdząco. Zależy to jednak od zaangażowania wojewody pomorskiego.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 07:20 - Programy informacyjne TV TeTka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1302), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? i Pogoda

 • 07:40 - Motoryzacyjne Legendy, odcinek 3

  Program o motoryzacyjnych legendach, jeżdżących po polskich drogach. W trzecim odcinku przyjrzymy się Mercedesowi W201 Sportline i sprawdzimy jak poradzi sobie na ODTJ Autodrom Pomorze.

 • 07:55 - Koncert orkiestr dętych

  Z naszego archiwum. Koncert Harcerskiej Orkiestry Dętej z Tczewa i jej gości (2012 r.)

 • 09:20 - Programy informacyjne TV TeTka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1302), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? i Pogoda

 • 09:40 - Sesja Rady Miasta

  PREMIERA! Retransmisja sesji Rady Miejskiej w Tczewie z 24 maja 2018 r.

 • 11:05 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

 • 17:20 - Przegląd Tygodnia

  PREMIERA! Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 17:45 - Zawody z pasją - leśniczy

  Program o ginących zawodach. W tym odcinku przyglądamy się pracy leśniczego - Sławomira Bróździaka

 • 18:00 - Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki i premiery (21 maja 2018)

 • 18:10 - Jubilaci w Urzędzie Stanu Cywilnego

  Uroczystość rocznicowa tczewskich małżeństw z udziałem prezydenta miasta (23 maja 2018)

 • 18:35 - Biesiada Literacka z Piotrem Kraśko

  Z naszego archiwum. Biesiada z 2012 roku przeprowadzona w Fabryce Sztuk w ramach cyklu Rozmowa o książce

 • 19:30 - Paleczny gra Chopina

  Koncert wybitnego pianisty Piotra Palecznego z okazji 750-lecia Tczewa (2010 r.)

 • 20:20 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 20:40 - Motoryzacyjne Legendy, odcinek 3

  Program o motoryzacyjnych legendach, jeżdżących po polskich drogach. W trzecim odcinku przyjrzymy się Mercedesowi W201 Sportline i sprawdzimy jak poradzi sobie na ODTJ Autodrom Pomorze.

 • 20:55 - Gdyby nie Roman...

  Z archiwum Tv Tetka. Konferencja w Fabryce Sztuk poświęcona tczewskiemu pisarzowi i regionaliście Romanowi Landowskiemu (2012)

 • 22:20 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM