Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Przystanek autobusowy na poziomie

Trwa przebudowa drugiej części Jedności Narodu, której końca z niecierpliwością wyczekują jej mieszkańcy. Już teraz chcą wiedzieć, czy przystanek autobusowy, który na czas remontu zniknął wróci na swoje miejsce i będzie dalej im służył.

Wyremontowany pierwszy odcinek ulicy Jedności Narodu cieszy wielu mieszkańców, ale są też krytycy wprowadzonych modernizacją zmian. Główna uwaga dotyczy przystanku autobusowego, a właściwie wiaty przystankowej, którą zamontowano w pewnej odległości od słupka i zatoczki przystankowej. To nie podoba się zwłaszcza starszym mieszkańcom, którzy muszą pokonać kilkanaście metrów, by dojść do autobusu. Powodem takiego rozwiązania miał być za wąski pas drogowy. Teraz mieszkańcy – już na etapie remontu drugiego odcinka ulicy Jedności Narodu – pytają o kolejny przystanek autobusowy, który został na czas prac zdemontowany, czy wróci na miejsce i czy będzie na odpowiednim poziomie, poziomie ulicy:

Wojciecha Rytlewskiego z Miejskiego Zarządu Dróg zapytaliśmy, czy przystanek autobusowy będzie usytuowany na odpowiednim poziomie tak, aby korzystający z niego podróżni nie mięli problemów.

Generalna przebudowa obejmuje dokończenie remontu ulicy Jedności Narodu oraz pierwszego odcinka ulicy Gdańskiej. Ich zakończenia należało się pierwotnie spodziewać w październiku. Zważywszy jednak na zaawansowanie i tempo prac nie uda się terminu dotrzymać.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

  • 07:20 - Programy informacyjne TV Tetka

    Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1450), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

  • 07:40 - Graminator

    Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie z 21 stycznia 2019)

  • 08:00 - Pytania do Starosty

    Starosta tczewski Mirosław Augustyn w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (21 stycznia 2019)

  • 08:20 - Dzień Babci i Dziadka 2016

    Przypominamy czego mali tczewianie życzyli swoim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta

  • 08:30 - Baletowa Kraina Lodu

    Występy grup baletowych Centrum Kultury i Sztuki w programie "Kraina lodu" (6 lutego 2016)

  • 09:20 - Programy informacyjne TV Tetka

    Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1450), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

  • 09:40 - Graminator

    Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie z 21 stycznia 2019)

  • 10:00 - Pytania do Starosty

    Starosta tczewski Mirosław Augustyn w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (21 stycznia 2019)

  • 10:20 - Kociewskie Pióra 2015

    Z naszego archiwum. Uroczysta gala w Borzechowie z wręczaniem dorocznych nagród za działalność na rzecz kultury kociewskiej

  • 11:05 - Tczew na żywo

    Nezpośredni przekaz z kamer w mieście

  • 12:20 - Programy informacyjne TV Tetka

    Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1450), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

  • 12:40 - Pytania do Starosty

    Starosta tczewski Mirosław Augustyn w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (21 stycznia 2019)

  • 13:00 - Graminator

    Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie z 21 stycznia 2019)

  • 13:20 - Tczew na żywo

    Nezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM