Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Przystanek autobusowy na poziomie

Trwa przebudowa drugiej części Jedności Narodu, której końca z niecierpliwością wyczekują jej mieszkańcy. Już teraz chcą wiedzieć, czy przystanek autobusowy, który na czas remontu zniknął wróci na swoje miejsce i będzie dalej im służył.

Wyremontowany pierwszy odcinek ulicy Jedności Narodu cieszy wielu mieszkańców, ale są też krytycy wprowadzonych modernizacją zmian. Główna uwaga dotyczy przystanku autobusowego, a właściwie wiaty przystankowej, którą zamontowano w pewnej odległości od słupka i zatoczki przystankowej. To nie podoba się zwłaszcza starszym mieszkańcom, którzy muszą pokonać kilkanaście metrów, by dojść do autobusu. Powodem takiego rozwiązania miał być za wąski pas drogowy. Teraz mieszkańcy – już na etapie remontu drugiego odcinka ulicy Jedności Narodu – pytają o kolejny przystanek autobusowy, który został na czas prac zdemontowany, czy wróci na miejsce i czy będzie na odpowiednim poziomie, poziomie ulicy:

Wojciecha Rytlewskiego z Miejskiego Zarządu Dróg zapytaliśmy, czy przystanek autobusowy będzie usytuowany na odpowiednim poziomie tak, aby korzystający z niego podróżni nie mięli problemów.

Generalna przebudowa obejmuje dokończenie remontu ulicy Jedności Narodu oraz pierwszego odcinka ulicy Gdańskiej. Ich zakończenia należało się pierwotnie spodziewać w październiku. Zważywszy jednak na zaawansowanie i tempo prac nie uda się terminu dotrzymać.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

  • 07:20 - Programy informacyjne TV TeTka

    Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1623), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy?, Sportowa TeTka Aktualności (721) i Pogoda

  • 07:40 - Graminator

    Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki i premiery (21 października 2019)

  • 07:50 - Niezapominajka 2018

    Druga edycja wokalnego konkursu Niezapominajka z udziałem utalentowanych dzieci ze szkół podstawowych naszego regionu (30 października 2018)

  • 09:05 - Pomnik Tajnej Organizacji Nauczycieli

    110. rocznica Związku Nauczycielstwa Polskiego. Dzień Edukacji Narodowej (2015)

  • 09:20 - Programy informacyjne TV TeTka

    Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1623), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy?, Sportowa TeTka Aktualności (721) i Pogoda

  • 09:40 - Graminator

    Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki i premiery (21 października 2019)

  • 09:50 - Jubileusz 90 lat Klubu Sportowego Wisła

    Obchody jubileuszu z 2014 r.

  • 11:35 - Tczew na żywo

    Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

  • 12:20 - Programy informacyjne TV TeTka

    Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1623), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy?, Sportowa TeTka Aktualności (721) i Pogoda

  • 12:40 - Graminator

    Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki i premiery (21 października 2019)

  • 12:50 - Biblioteczne Spotkania Regionalne - Kociewie

    Spotkanie z cyklu organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tczewie. Prelekcja profesor Marii Pająkowskiej-Kensik o literaturze kociewskiej (22 sierpnia 2016 r.)

  • 13:50 - Tacy Sami 2015

    Z archiwum TeTki. Impreza plenerowa na placu Hallera z udziałem osób niepełnosprawnych

  • 14:25 - Tczew na żywo

    Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM