Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Przystanek autobusowy na poziomie

Trwa przebudowa drugiej części Jedności Narodu, której końca z niecierpliwością wyczekują jej mieszkańcy. Już teraz chcą wiedzieć, czy przystanek autobusowy, który na czas remontu zniknął wróci na swoje miejsce i będzie dalej im służył.

Wyremontowany pierwszy odcinek ulicy Jedności Narodu cieszy wielu mieszkańców, ale są też krytycy wprowadzonych modernizacją zmian. Główna uwaga dotyczy przystanku autobusowego, a właściwie wiaty przystankowej, którą zamontowano w pewnej odległości od słupka i zatoczki przystankowej. To nie podoba się zwłaszcza starszym mieszkańcom, którzy muszą pokonać kilkanaście metrów, by dojść do autobusu. Powodem takiego rozwiązania miał być za wąski pas drogowy. Teraz mieszkańcy – już na etapie remontu drugiego odcinka ulicy Jedności Narodu – pytają o kolejny przystanek autobusowy, który został na czas prac zdemontowany, czy wróci na miejsce i czy będzie na odpowiednim poziomie, poziomie ulicy:

Wojciecha Rytlewskiego z Miejskiego Zarządu Dróg zapytaliśmy, czy przystanek autobusowy będzie usytuowany na odpowiednim poziomie tak, aby korzystający z niego podróżni nie mięli problemów.

Generalna przebudowa obejmuje dokończenie remontu ulicy Jedności Narodu oraz pierwszego odcinka ulicy Gdańskiej. Ich zakończenia należało się pierwotnie spodziewać w październiku. Zważywszy jednak na zaawansowanie i tempo prac nie uda się terminu dotrzymać.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

  • 07:20 - Programy informacyjne TV TeTka

    Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1172), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy?, Sportowa TeTka Aktualności (602) i Pogoda

  • 07:45 - Graminator

    Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki i premiery (20 listopada)

  • 07:55 - In Memoriam 2011

    Z archiwum TeTki. Koncert specjalny z okazji 10. rocznicy śmierci G. Ciechowskiego z udziałem m.in. K. Kiljańskiego, T. Makowieckiego, Pinnaweli i zespołu Dziewczyny

  • 09:20 - Programy informacyjne TV TeTka

    Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1172), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy?, Sportowa TeTka Aktualności (602) i Pogoda

  • 09:45 - Graminator

    Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki i premiery (20 listopada)

  • 09:55 - Koncert Jesienny 2014

    Z naszego archiwum. Występ Męskiego Chóru Echo i gości specjalnych - Tczewskiej Formacji Szantowej

  • 11:40 - Tczew na żywo

    Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

  • 12:20 - Programy informacyjne TV TeTka

    Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1172), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy?, Sportowa TeTka Aktualności (602) i Pogoda

  • 12:45 - Graminator

    Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki i premiery (20 listopada)

  • 12:55 - Biesiada Literacka z Mirosławem Hermaszewskim

    Z naszego archiwum. Spotkanie autorskie w Fabryce Sztuk z 2011 roku prowadzone przez Krystiana Nehrebeckiego

  • 14:05 - Tczew na żywo

    Bezpośredni przekaz z kamer w mieście