Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Reprezentanci Polski w ósemce

Pochodzący z Tczewa Michał Daszek oraz jego klubowi koledzy, także reprezentanci Polski w piłce ręcznej – Przemysław Krajewski i Adam Morawski – złożyli wizytę uczniom Szkoły Podstawowej numer 8.

Na spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej numer 8 zaproszono trzech reprezentantów Polski w piłce ręcznej – zawodników Wisły Orlenu Płock – Michała Daszka, Przemysława Krajewskiego i Adama Morawskiego. Ci wyjątkowi goście przyjechali do Tczewa dzięki staraniom radnego miejskiego Michała Bollina.

Najstarszy i najbardziej doświadczony szczypiornista z trójki gości to Przemysław Krajewski. Skrzydłowy, ale w reprezentacji grywał także na środku rozegrania. Bramkarz Adam Morawski to jeden z największych polskich talentów, następca Sławomira Szmala. Tczewianin Michał Daszek jest jeszcze młodym zawodnikiem, ale wychowanek Sambora ma już duże doświadczenie w reprezentacji Polski. 25-letni skrzydłowy jest jednym z liderów naszej kadry, to zawodnik bramkostrzelny, dynamiczny i uniwersalny – podobnie jak Krajewski może grać na pozycji rozgrywającego.

Dzieci podczas spotkania uczestniczyły w krótkim konkursie rzutów karnych z gośćmi, potem zadawały sportowcom pytania, a na koniec otrzymały od cierpliwych szczypiornistów autografy.

Podobne wpisy