Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Rodzinna majówka na Górkach

Majówka Rodzinna na osiedlu Witosa upłynęła na wesoło, sportowo i kulinarnie. Słoneczna pogoda nie zawiodła mieszkańców.

Zainteresowanie Majówką Rodzinną na tczewskich Górkach jak zawsze było duże. Najmłodszym czas wypełniały gry i zabawy, pokaz fitness i karate, a także pokaz sokolnika. Mnóstwo bawiących się w strefie malucha dzieci cieszyło ich rodziców. Na boisku do siatkówki plażowej odbywały się zajęcia, a przy wielu stoiskach ustawiały się kolejki po żurek, kiełbaskę, chleb ze smalcem i ogórkiem. A dbający o zdrowie badali sobie ciśnienie i cukier we krwi. Atrakcji było co niemiara. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Był to z pewnością udany piknik.

Na festynie nie mogło zabraknąć aktywności sportowej, o którą zadbali członkowie Biegającego Tczewa, którzy przeprowadzili konkurs biegów. Nie lada gratkę mieli entuzjaści siatkówki, którzy spotkali się między innymi z byłym reprezentantem Polski w siatkówce Pawłem Zagumnym, jednym z najlepszych rozgrywających w historii polskiej siatkówki.

Jakie miał rady dla najmłodszych mistrz Zagumny? Bardzo trafne.

Niektórzy nie tylko otrzymywali zdjęcie z autografem Zagumnego, ale też przychodzili z książką o tym wielkim siatkarzu.

Dla przybyłych na festyn czekał przygotowany przez Koło Łowieckie „Szarak” poczęstunek składający się z grillowanej kiełbaski oraz degustacja dziczyzny przygotowanej przez zaproszonego mistrza kuchni z Bydgoszczy Józefa Sadkiewicza.

Piknik był też okazją do wmurowania aktu erekcyjnego pod budowaną na Górkach świetlicę osiedlową, w której mieścić się też będzie filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie. A dokonali tego prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki – w imieniu samorządu, Kazimierz Mokwa, w imieniu mieszkańców osiedla. W uroczystości wzięły udział także osoby zaangażowane w budowę obiektu, m.in. wykonawca. Byli także goście specjalni – były reprezentant Polski w siatkówce Paweł Zagumny oraz rosyjski siatkarz Dima Skoryy.

A otwarcie świetlicy będzie pod koniec września. Zwieńczeniem Rodzinnej Majówki były występy na scenie Zespołu Jan, Chóru Passionata a także Tczewskiej Formacji Szantowej.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 07:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1472), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 07:35 – Spotkanie znamienitych tczewian - część 1

  Z naszego archiwum. Wybitni tczewianie opowiadają o swoich korzeniach i karierze - występują m.in. Grzegorz Ciechowski, Grzegorz Kołodko. Materiał archiwalny z 1997 roku (część 1)

 • 08:35 – Roztańczone skrzypce

  Koncert w CKiS w wykonaniu uczestników XII Międzyszkolnych Warsztatów Skrzypcowych Szkół Muzycznych (2018)

 • 09:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1472), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 09:35 – Spotkanie znamienitych tczewian - część 2

  Z naszego archiwum. Wybitni tczewianie opowiadają o swoich korzeniach i karierze - występują m.in. Grzegorz Ciechowski, Grzegorz Kołodko. Materiał archiwalny z 1997 roku (część 2)

 • 10:40 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

 • 12:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1472), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 12:35 – Wiec Solidarności w Tczewie

  Z naszego archiwum. Wystapienia na placu Hallera na wiecu Solidarności z 1989 roku

 • 13:20 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM

Nasze patronaty:

Chcesz, byśmy patronowali Twojemu wydarzeniu? Napisz do nas koniecznie!
Pogoda Tczew z serwisu