Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Rodzinna majówka na Górkach

Majówka Rodzinna na osiedlu Witosa upłynęła na wesoło, sportowo i kulinarnie. Słoneczna pogoda nie zawiodła mieszkańców.

Zainteresowanie Majówką Rodzinną na tczewskich Górkach jak zawsze było duże. Najmłodszym czas wypełniały gry i zabawy, pokaz fitness i karate, a także pokaz sokolnika. Mnóstwo bawiących się w strefie malucha dzieci cieszyło ich rodziców. Na boisku do siatkówki plażowej odbywały się zajęcia, a przy wielu stoiskach ustawiały się kolejki po żurek, kiełbaskę, chleb ze smalcem i ogórkiem. A dbający o zdrowie badali sobie ciśnienie i cukier we krwi. Atrakcji było co niemiara. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Był to z pewnością udany piknik.

Na festynie nie mogło zabraknąć aktywności sportowej, o którą zadbali członkowie Biegającego Tczewa, którzy przeprowadzili konkurs biegów. Nie lada gratkę mieli entuzjaści siatkówki, którzy spotkali się między innymi z byłym reprezentantem Polski w siatkówce Pawłem Zagumnym, jednym z najlepszych rozgrywających w historii polskiej siatkówki.

Jakie miał rady dla najmłodszych mistrz Zagumny? Bardzo trafne.

Niektórzy nie tylko otrzymywali zdjęcie z autografem Zagumnego, ale też przychodzili z książką o tym wielkim siatkarzu.

Dla przybyłych na festyn czekał przygotowany przez Koło Łowieckie „Szarak” poczęstunek składający się z grillowanej kiełbaski oraz degustacja dziczyzny przygotowanej przez zaproszonego mistrza kuchni z Bydgoszczy Józefa Sadkiewicza.

Piknik był też okazją do wmurowania aktu erekcyjnego pod budowaną na Górkach świetlicę osiedlową, w której mieścić się też będzie filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie. A dokonali tego prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki – w imieniu samorządu, Kazimierz Mokwa, w imieniu mieszkańców osiedla. W uroczystości wzięły udział także osoby zaangażowane w budowę obiektu, m.in. wykonawca. Byli także goście specjalni – były reprezentant Polski w siatkówce Paweł Zagumny oraz rosyjski siatkarz Dima Skoryy.

A otwarcie świetlicy będzie pod koniec września. Zwieńczeniem Rodzinnej Majówki były występy na scenie Zespołu Jan, Chóru Passionata a także Tczewskiej Formacji Szantowej.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

Dzisiejszy program w przygotowaniu
Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu