Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Pelplin czeka na lekkoatletów

W Pelplinie zakończono pierwszy etap przebudowy stadionu miejskiego. Władze gminy zaprosiły na uroczyste otwarcie obiektu, na którym znalazła się infrastruktura lekkoatletyczna i nowa płyta boiska do piłki nożnej.

Na uroczyste otwarciu stadionu lekkoatletycznego w Pelplinie przybyli przedstawiciele władz lokalnych, a także państwowych w osobach wiceministra sportu i turystyki Jarosława Stawiarskiego oraz posła na sejm Kazimierza Smolińskiego.
Byli również przedstawiciele środowisk sportowych z całego powiatu, jak i mieszkańcy Pelplina. O potrzebie i przebiegu inwestycji powiedział pełniący obowiązki burmistrza miasta i gminy Pelplin Tomasz Czerwiński.

Obiekt poświęcił ksiądz Tadeusz Brzeziński, proboszcz parafii katedralnej w Pelplinie. Słowa podziękowania do wszystkich partnerów uczestniczących w realizacji inwestycji skierował były burmistrz Pelplina Patryk Demski. O dobrej współpracy władz państwa, powiatu i gminy mówili poseł Smoliński i starosta tczewski Tadeusz Dzwonkowski.

Uroczyste otwarcie było okazją do zorganizowania pierwszych lekkoatletycznych zawodów na nowym obiekcie – uczestniczyli w nim uczniowie ze szkół gminy Pelplin. O tym komu i w jaki sposób ma służyć obiekt mówił dyrektor Pelplińskiego Centrum Sportu Jarosław Kowalczyk, którego zapytaliśmy też kiedy na nowej nawierzchni boiska będą mogli zagrać piłkarze trzecioligowej Wierzycy Decki Pelplin.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew (wydanie z 19 stycznia 2019)

 • 17:45 - Powitanie Błękitnej Armii

  Inscenizacja wydarzeń z 1920 r. powrotu Tczewa do Polski. Powitanie generała Hallera i jego żołnierzy na rynku Starego Miasta (2016)

 • 18:00 - Msza święta

  PREMIERA! Retransmisja niedzielnej mszy świętej z godz. 10:00 w kościele NMP Matki Kościoła

 • 19:00 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew (wydanie z 19 stycznia 2019)

 • 19:20 - Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (15 stycznia 2019)

 • 19:40 - Tu stacja Tczew: O Pawle Adamowiczu

  Wiceprezydent Gdańska Wiesław Bielawski na antenie Radia Tczew 100,8 FM wspomina współpracę z prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem

 • 20:15 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz zkamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM