Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Pelplin czeka na lekkoatletów

W Pelplinie zakończono pierwszy etap przebudowy stadionu miejskiego. Władze gminy zaprosiły na uroczyste otwarcie obiektu, na którym znalazła się infrastruktura lekkoatletyczna i nowa płyta boiska do piłki nożnej.

Na uroczyste otwarciu stadionu lekkoatletycznego w Pelplinie przybyli przedstawiciele władz lokalnych, a także państwowych w osobach wiceministra sportu i turystyki Jarosława Stawiarskiego oraz posła na sejm Kazimierza Smolińskiego.
Byli również przedstawiciele środowisk sportowych z całego powiatu, jak i mieszkańcy Pelplina. O potrzebie i przebiegu inwestycji powiedział pełniący obowiązki burmistrza miasta i gminy Pelplin Tomasz Czerwiński.

Obiekt poświęcił ksiądz Tadeusz Brzeziński, proboszcz parafii katedralnej w Pelplinie. Słowa podziękowania do wszystkich partnerów uczestniczących w realizacji inwestycji skierował były burmistrz Pelplina Patryk Demski. O dobrej współpracy władz państwa, powiatu i gminy mówili poseł Smoliński i starosta tczewski Tadeusz Dzwonkowski.

Uroczyste otwarcie było okazją do zorganizowania pierwszych lekkoatletycznych zawodów na nowym obiekcie – uczestniczyli w nim uczniowie ze szkół gminy Pelplin. O tym komu i w jaki sposób ma służyć obiekt mówił dyrektor Pelplińskiego Centrum Sportu Jarosław Kowalczyk, którego zapytaliśmy też kiedy na nowej nawierzchni boiska będą mogli zagrać piłkarze trzecioligowej Wierzycy Decki Pelplin.

Podobne wpisy