Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Starosta nagrodził za sport i kulturę

W restauracji Vela w Tczewie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród starosty za działalność kulturalną i sportowe sukcesy za ubiegły rok. Mają na celu uhonorowanie i wsparcie artystów i animatorów życia kulturalnego, a także sportowców i trenerów, jak również stowarzyszeń i klubów sportowych.

W dziedzinie kultury kapituła zdecydowała o przyznaniu czterech nagród. Za prowadzenie zespołów wokalnych i folklorystycznego , angażowanie się w muzyczne projekty o wychowawczym i charytatywnym charakterze otrzymała tczewianka Karolina Kornas. Za działania animacyjne na rzecz kultury nagrody otrzymali także prowadząca zespół dziecięcy Modraki Alicja Watkowska z Pelplina, kasztelan zamku w Gniewie Jarosław Struczyński oraz Dominik Szupryczyński z Subków.

Za działania kulturalne nagrodzono również Dorotę Nawój. W dziedzinie sportu nagrody trafiły głównie do zawodników i ich trenerów, którzy osiągnęli w 2017 roku największe sukcesy. Nagrodzono 16 sportowców i sześciu szkoleniowców. W ostatnich latach wiele powodów do dumy daje nam wychowanek cenionego trenera lekkoatletyki Józefa Krawczykiewicza Patryk Baran. Nagrodę Starosty tczewski wieloboista odbierał jeszcze za sukcesy w kategorii juniorów, a już w tym roku został złotym medalistą Halowych Mistrzostw Polski seniorów.

Ponadto wręczono jeszcze dwa wyróżnienia w kategorii animator sportu, uhonorowano także dwóch mecenasów- darczyńców. Galę uświetniły występy uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej pierwszego stopnia imienia Janiny Garści w Tczewie.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

Dzisiejszy program w przygotowaniu
Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu