Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Świat więzi i bliskości na co dzień

W Fabryce Sztuk po raz drugi miała miejsce konferencja zatytułowana „Z sercem i rozsądkiem – rodzicielstwo bliskości”. Wydarzenie odbyło się w ramach Nadwiślańskich Spotkań Regionalnych podczas Międzynarodowego Tygodnia Bliskości.

Świeżo upieczeni rodzice mają zwykle mnóstwo pytań i wątpliwości. Nawet bardziej doświadczeni opiekunowie czasem chcą się poradzić kogoś kompetentnego. Taką okazję mieli jedni i drudzy na konferencji „Z sercem i rozsądkiem”, która już po raz drugi zagościła w Fabryce Sztuk szóstego i siódmego października w ramach Nadwiślańskich Spotkań Regionalnych.
Międzynarodowy Tydzień Bliskości to okazja, która skłoniła mamy z Klubu Mamy i Maluszka Magdalenę Pyla i Magdalenę Kargul oraz instruktorkę noszenia w chuście i położną Annę Naczke do zorganizowania dwudniowej konferencji dla rodziców i dzieci. Podobnie jak w poprzednim roku był to czas wypełniony warsztatami i prelekcjami ekspertów oraz atrakcjami dla dzieci. Dlaczego było warto tam być?

W tym roku zorganizowano spotkanie z fizjoterapeutką, która skupiła się na problemach w zmieniającym się ciele przyszłej i młodej mamy. Ta prelekcja była przydatna właściwie każdej kobiecie. Pierwszego dnia można było posłuchać także o problemach z mową i słuchem u dzieci. Drugi dzień także otworzyła fizjoterapeutka, która opowiedziała o rozwoju ruchowym najmłodszych dzieci. Anna Naczke mówiła o laktacji, odporności oraz tradycyjnie o noszeniu w chustach i nosidłach miękkich.

Podczas tegorocznej edycji organizatorzy przygotowali także specjalne propozycje dla rodziców przedszkolaków. Były zajęcia warsztatowe oraz animacje. Dostępny był także kącik dla dzieci na sali wykładowej, tuż obok kącika kawowego i czytelniczego. Rodzice zaś mogli posłuchać o buncie małego dziecka oraz o idei leśnych przedszkoli.
Opieką nad dzieckiem zajmują się na równi oboje rodzice choć ich role są nieco inne.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Programy informacyjne TV TeTka

  PREMIERA! Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1407), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Sportowa TeTka - aktualności (669) i Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 17:50 - Kociewski Konkurs Literacki im. Romana Landowskiego

  Z archiwum TV Tetka. Trzecia edycja konkursu (2010)

 • 19:20 - Programy informacyjne TV TeTka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1407), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Sportowa TeTka - aktualności (669) i Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 19:45 - Wieczór Szczerości z Mirosławem Augustynem i Piotrem Odyą

  Z archiwum TV TeTka. Spotkanie z Mirosławem Augustynem i Piotrem Odyą (2012)

 • 21:10 - Muzyczny Koktajl

  Teledyski polskich wykonawców

 • 21:20 - Programy informacyjne TV TeTka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1407), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Sportowa TeTka - aktualności (669) i Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 21:45 - Filmowo Orkiestrowo

  Koncert w Centrum Kultury i Sztuki połączonych zespołów: Orkiestry Konserwatorium w Beauvais (Francja) oraz Harcerskiej Orkiestry Dętej w Tczewie (27 kwietnia 2018)

 • 22:55 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM