Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Świąteczny koncert Jarzębinki

Na scenie Centrum Kultury i Sztuki wystąpiły dzieci z tczewskiego przedszkola Jarzębinka, które przygotowały koncert zatytułowany „Cud w Betlejem”.

Sala widowiskowa Centrum Kultury i Sztuki rozbrzmiała kolędami, pastorałkami czy świątecznymi przebojami wykonanymi przez wychowanków Jarzębinki. Koncert rozpoczął się od znanego utworu z repertuaru czerwonych Gitar – jest taki dzień. Były też recytacje, czytanie fragmentu ewangelii i inscenizacje. W godzinnym bożonarodzeniowym programie wystąpiły dzieci z sześciu grup , czyli Sówki, Elfy, Misie, Gumisie, Kubusie i Gwiazdki. Mali aktorzy śpiewacy i tancerze byli gorąco oklaskiwani w wypełnionej po brzegi sali.

Scenariusz bożonarodzeniowego przedstawienia przygotowała rada pedagogiczna Jarzębinki pod kierunkiem dyrektor Janiny Mroczkowskiej. Aranżacją muzyczną zajęła się Agata Nadolna. Panie nauczycielki z Jarzębinki wraz z rodzicami zadbały również o scenografię oraz charakteryzację dzieci. Koncert “Cud w Betlejem” zakończył się odśpiewaniem angielskiej piosenki “White Christmas”.

Podobne wpisy