Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Szczepienia przeciwko pneumokokom

Powiat tczewski i samorząd województwa pomorskiego wraz z Zespołem Opieki Zdrowotnej Medical są organizatorami szczepień przeciwko pneumokokom. Prozdrowotna akcja adresowana jest do mieszkańców powyżej sześćdziesiątego piątego roku życia z powiatu tczewskiego.

Osoby w wieku powyżej sześćdziesięciu pięciu lat zameldowane na terenie powiatu tczewskiego, które nie były szczepione szczepionką przeciwko pneumokokom i należą do grupy ryzyka mogą skorzystać z bezpłatnego szczepienia.

Dlaczego do tej grupy wiekowej skierowana jest ta prozdrowotna akcja – zapytaliśmy doktora Marcina Wirtweina, specjalistę chorób wewnętrznych i farmakologii klinicznej? Bo mogą należeć go grupy ryzyka.

Mieszkańcy, którzy zdecydują się i zechcą się zaszczepić – wcześniej powinni udać się do lekarza pierwszego kontaktu.

A dzwonić należy pod numer telefonu: 58 501-01-21 od poniedziałku do piątku w godzinach od dziesiątej do piętnastej. Szczepienia będą odbywać się na miejscu w Medicalu, ale nie tylko.

W powiecie tczewskim obserwuje się coraz większą zachorowalność na inwazyjną chorobę pneumokokową – dodaje doktor Marcin Wirtwein.

 

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew (wydanie z 19 stycznia 2019)

 • 17:45 - Powitanie Błękitnej Armii

  Inscenizacja wydarzeń z 1920 r. powrotu Tczewa do Polski. Powitanie generała Hallera i jego żołnierzy na rynku Starego Miasta (2016)

 • 18:00 - Msza święta

  PREMIERA! Retransmisja niedzielnej mszy świętej z godz. 10:00 w kościele NMP Matki Kościoła

 • 19:00 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew (wydanie z 19 stycznia 2019)

 • 19:20 - Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (15 stycznia 2019)

 • 19:40 - Tu stacja Tczew: O Pawle Adamowiczu

  Wiceprezydent Gdańska Wiesław Bielawski na antenie Radia Tczew 100,8 FM wspomina współpracę z prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem

 • 20:15 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz zkamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM