Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Tczew pożegnał Prezydenta Gdańska

Przedstawiciele tczewskich władz samorządowych uczestniczyli w uroczystościach pogrzebowych Pawła Adamowicza. W naszym mieście tczewianie żegnali Prezydenta Gdańska w piątkowy wieczór pod urzędem miejskim.

W sobotę pożegnano Prezydenta Gdańska. Prochy Pawła Adamowicza spoczęły w kaplicy św. Marcina Bazyliki Mariackiej. W pogrzebie według szacunków policji wzięło udział około 45 tysięcy osób – z czego 3,5 tysiąca w Bazylice, pozostali oglądali ceremonię na telebimach ustawionych na ulicach Głównego Miasta.

Wśród gości znaleźli się przedstawiciele władz państwa, w tym prezydent i premier Rzeczypospolitej. W uroczystościach pogrzebowych wzięli udział także prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki, starosta Mirosław Augustyn, a także tczewski poseł Kazimierz Smoliński.

Dzień wcześniej w piątek żegnano Pawła Adamowicza w Tczewie. Wieczorem oddano hołd zamordowanemu prezydentowi Gdańska przed urzędem miejskim. Nie było przemówień, zamiast tego chwile ciszy i muzyki skłaniającej do refleksji. Zabrzmiał „Dziwny jest ten świat” i znany motyw z utworu motyw Sound Of Silence, wykonany na żywo na trąbce przez Jakuba Kubickiego. Tego piątkowego wieczoru mieszkańcy miasta wpisywali się do księgi kondolencyjnej.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:40 – III Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy

  Relacja z trzeciego rajdu rowerowego po Kociewiu i Powiślu, który odbył się 22-23 lipca 2017 r.

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Msza święta odprawiana 25 sierpnia w kościele św. Maksymiliana Kolbego na osiedlu Staszica (godz. 9.30)

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:20 – Nie ma większej miłości

  Spektakl teatralny w Centrum Kultury i Sztuki. Dramat biograficzny o życiu Świętego Maksymiliana Kolbego w wykonaniu Nieformalnej Grupy Teatralnej działającej przy parafii świętego Józefa

 • 20:30 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu