najlepsze w Polsce
Nasz Tczew

Tczewianki najlepsze w Polsce

Młode tenisistki z Tczewa na Mistrzostwach Polski potwierdziły, że są najlepsze w Polsce.

Jedenastoletnia Daria Górska z Tczewa została podwójną mistrzynią Polski w tenisie ziemnym w kategorii do lat 12. Na tych samych mistrzostwach dwa medale brązowy i srebrny zdobyła inna tczewianka – o rok młodsza od Darii – Weronika Ewald.

Halowe Mistrzostwa Polski w tenisie ziemnym skrzatów, czyli kategorii wiekowej do lat 12 odbyły się niedawno w Lublińcu koło Częstochowy. W turnieju udział wzięło 112 dziewcząt i chłopców z całej Polski. Młode tenisistki z Tczewa, uczennice Szkoły Podstawowej nr 11, Daria Górska i Weronika Ewald potwierdziły na nich swój prymat w kraju – wywalczyły 4 medale. Daria zdobyła dwa tytuły Mistrzyni Polski zwyciężając w grze pojedynczej i podwójnej. Rok młodsza Weronika zdobyła brąz w singlu i srebro w deblu. Trenerem świeżo upieczonej podwójnej mistrzyni Polski jest jej ojciec Rafał Górski.

Na tegorocznych mistrzostwach Polski w Lublińcu Daria była jedną z faworytek wraz z Malwiną Rowińską z Legii Warszawa.

Brat Rafała Arkadiusz Górski jest trenerem kolejnego wielkiego tenisowego talentu z Tczewa – Weroniki Ewald, dla której mistrzostwa Polski w Lublińcu również zakończyły się ogromnym sukcesem.

Tczewianki w swoich rocznikach są najlepsze w kraju, o czym świadczą nie tylko wyniki ostatnich mistrzostw Polski skrzatów, ale też miejsca zajmowane w rankingu.