Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Tczewska orkiestra czerwonych serc

W Tczewie ponad dwustu czterdziestu wolontariuszy z dwóch sztabów zaangażowało się w zbiórkę pieniędzy w ramach 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Łącznie z kwesty i licytacji w naszym mieście zebrano blisko 85 tysięcy złotych. Finałowi towarzyszyło kilka imprez – głównie koncerty z udziałem wielu wykonawców.

W Tczewie datki na zakup sprzętu specjalistycznego dla „dzieci małych i bez focha” zbierały dwa sztaby – około 140 osób działających z Maciejem Szulce na czele, oraz blisko stu harcerzy dowodzonych przez Grzegorza Oszmanę – łącznie ponad dwustu czterdziestu wolontariuszy.

Pieniądze zbierano także przy tczewskich kościołach. Pomimo śniegu i niskiej temperatury, osoby z puszkami dzielnie przyjmowały datki.

W Tczewie w ramach finału WOŚP miało miejsce kilka imprez towarzyszących, na których gromadzili się mieszkańcy miasta, by wesprzeć orkiestrę czerwonych serc

W Szkole Podstawowej nr 12 odbyły się różnorodne koncerty, m.in. wystąpił Guzior, Fanatic, Bayera czy też Białas & Lanek. Goście również mogli skorzystać z fotobudki czy wziąć udział w licznych licytacjach i loterii fantowej. Każdy mógł wesprzeć fundację Jurka Owsiaka poprzez zakup chociażby ciasta, kawy czy hot-doga.

Poza pieniędzmi, można było też pomóc, oddając krew na szpik kostny.

Impreza w Centrum Kultury i Sztuki miała charakter rodzinny. Na scenie występowały głównie dzieci i młodzież z sekcji artystycznych CKiS. Łącznie trwające ponad trzy godziny występy oglądało bardzo dużo osób, w szczególności rodzice i znajomi młodych muzyków.
Zaczęli wokaliści – soliści, a po nich widowisko kontynuowali przedstawiciele z sekcji hip-hopowej oraz pasjonaci tańca towarzyskiego i nowoczesnego. Nie zabrakło również popisów baletowych.

Byli też młodzi adepci z sekcji instrumentalnych – na przykład perkusiści. Pojawił się także chór dziecięco-młodzieżowy Passionatka, którego wokaliści w kuluarach otrzymali okolicznościowy tort. Pokazy sekcji na scenie głównej zwieńczył występ chóru Passionata. W imprezę w gmachu CKiS włączyły się inne miejskie placówki. Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji prowadziło zajęcia „ZUMBA KIDS”, Fabryka Sztuk warsztaty plastyczne, a Miejska Biblioteka Publiczna zainteresowała dzieci lekturą książek. Głównym punktem zajęć w Klubie Muzycznym było czytanie wiersza „Na straganie” przez parę dyrektorów Joannę Grabowską i Krzysztofa Kordę.

W Warsztatowej Cafe odbył się koncert zespołów rockowych i alternatywnych. Wystąpiły trzy formacje: Czarne Kwiaty, Chałturka i Piwnica.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 17:45 – Kociewie - kraina wśród lasów, jezior i rzek

  Z naszego archiwum. Program o walorach Kociewia z 2004 roku

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Niedzielna msza święta z godz. 9:30 w kościele św. Józefa w Tczewie

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 19:20 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (10 września 2019 r.)

 • 19:40 – Nie ma mowy! Odcinek 15

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (13 września 2019)

 • 19:45 – Temat Tygodnia. Rodzinne Ogrody Działkowe

  Rozmowa na temat rodzinnych ogrodów działkowych, sposobu na zdrowe i aktywne spędzanie czasu. Gośćmi Urszuli Niewiarowskiej są Henryk Drewa, Marian Okapiec oraz Tomasz Baniecki (11 września 2019)

 • 20:20 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu