Nasz Tczew

Tczewski Cross Rowerowy i festyn

Tczewski Cross Rowerowy i festyn na Kanonce.

Ponad 60 osób wzięło udział w Tczewskim Crossie Rowerowym, jaki zorganizowano w minioną sobotę na pagórkowatych i leśnych drogach koło Rokitek i przy jeziorach Lubiszewskich.

Zwycięzca Dariusz Wybraniak z Tczewa uzyskał czas 56 min 18 sek., osiągnął wysoką przewagę nad pozostałymi i miał dobrą średnią prędkość – 29 km/h. Drugi na mecie Michał Papiernik przyjechał niespełna 3 minuty później (obaj z Tczewskiego Klubu Rowerowego), a trzeci był Grzegorz Sadowski z Lisewa Malborskiego. Najszybszą z kobiet była Angelika Gmurczyk z Pruszcza Gd. W kategorii mężczyzn do 35 lat najlepszy był Jakub Polakowski (TKR), w kategorii między 35 a 45 lat triumfował gdańszczanin Jan Szubert, a drugie miejsce zajął Zbigniew Rzepka.  W kolejnej kategorii do 55 lat wygrał Tomasz Zakrzewski. Rewelacyjnie spisał się zwycięzca kategorii powyżej 56 lat Benedykt Szulczyk z Pszczółek, który zajął wysokie 5 miejsce w całym wyścigu, pokonując wielu młodszych i ambitnych crossowców.  Najlepsi w poszczególnych kategoriach otrzymali okazałe puchary, a najlepsi w kategorii open kobiet i mężczyzn dodatkowo nagrody rzeczowe.