Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Tczewski stadion przebuduje Panorama

Znamy wykonawcę pierwszego etapu przebudowy stadionu miejskiego przy ulicy Bałdowskiej. Do października 2019 roku zadanie to ma wykonać firma Panorama z Piaseczna.

Ta inwestycja miała być rozpoczęta w ubiegłym roku, rozstrzygnięto nawet już przetarg, ale wykonawca ostatecznie nie podpisał umowy z obawy przed nie wywiązaniem się z wykonania zadania w okreslonym terminie.

Drugi przetarg na budowę obiektu lekkoatletycznego ogłoszono pod koniec ubiegłego roku. Na początku grudnia poznaliśmy oferty, a wpłynęło ich pięć. Ogłoszenie wyboru wykonawcy trwało dość długo.

To pierwszy etap kompleksowej przebudowy stadionu miejskiego imienia Alfonsa Guzińskiego. Prezydent nie wyklucza ubiegania się o dofinansowanie z ministerstwa sportu i turystyki. Można otrzymać zwrot nawet połowy kosztów inwestycji. Jest jednak kilka warunków – pierwszy to ten , że ministertstwo ogłosić w tym roku konkurs na dofinansowanie, poza tym obiekt musi mieć atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i musi być odpowiednio wyposażony. Projekt zakłada uzyskanie atestu, pełne wyposażenie jeszcze nie jest ujęte w pierwszym etapie, ale najważniejsze jest wybudowanie infrastruktury.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:40 – III Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy

  Relacja z trzeciego rajdu rowerowego po Kociewiu i Powiślu, który odbył się 22-23 lipca 2017 r.

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Msza święta odprawiana 25 sierpnia w kościele św. Maksymiliana Kolbego na osiedlu Staszica (godz. 9.30)

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:20 – Nie ma większej miłości

  Spektakl teatralny w Centrum Kultury i Sztuki. Dramat biograficzny o życiu Świętego Maksymiliana Kolbego w wykonaniu Nieformalnej Grupy Teatralnej działającej przy parafii świętego Józefa

 • 20:30 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu