Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Modernizują strażacki placu manewrowy

Od kilku tygodni prowadzona jest modernizacja placu manewrowego przy Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie. Jest to możliwe dzięki wsparciu finansowemu kilku samorządów oraz Komendy Wojewódzkiej PSP w Gdańsku.

3155 m kwadratowych – tyle zajmuje plac manewrowy w bazie powiatowej straży pożarnej a po nim jeżdżą ciężkie specjalistyczne wozy ważące po kilkanaście i kilkadziesiąt ton. Nawierzchnia nie wytrzymała próby czasu. Całkiem niedawno sam komendant Andrzej Mróz osobiście pokazywał nam niedoskonałości w nawierzchni placu: dziury, wystające metalowe pręty, kruszący się i popękany beton. Zabiegi komendanta w sprawie przeprowadzenia generalnego remontu tego ważnego miejsca przyniosły oczekiwane efekty. W sierpniu wykonawca robót M. Invest z Kiełpina rozpoczął prace budowlane. Teren jest obecne rozkopany, płyty betonowe wyrwane, z ziemi wystają pręty. To dobrze, bo roboty podziemne z tym się właśnie wiążą.

Zbigniew Rzepka tłumaczył nam – dlaczego jeszcze tak ważne jest przeprowadzenie remontu placu manewrowego.

Środki na tę modernizację pochodzą z kilku źródeł. Poza pieniędzmi z kasy wojewódzkiego i głównego komendanta PSP pochodzą również od starostwa powiatowego, urzędu miejskiego, urzędu gminy oraz gminy Subkowy. Udało się łącznie zebrać około miliona złotych.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:45 – Kociewie - kraina wśród lasów, jezior i rzek

  Z naszego archiwum. Program o walorach Kociewia z 2004 roku

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Relacja z niedzielnej mszy z kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Turzu (godz. 11.15)

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:25 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (14 stycznia 2020 r.)

 • 19:40 – Nie ma mowy! Odcinek 29

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (17 stycznia 2020)

 • 19:45 – Temat Tygodnia. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od kuchni

  Rozmowa z szefami lokalnych sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz z prezesem Szpitali Tczewskich na temat organizacji oraz efektów wielkiej społecznej zbiórki pieniędzy (15 stycznia 2020 r.)

 • 20:15 – Nocne Balladowanie 2012

  Festiwal Ballads Of Europe na Zamku Królewskim w Niepołomicach - koncert Pawła Orkisza z zespołem oraz zaproszonych gości - część 1

 • 21:50 – Nocne Balladowanie 2012

  Festiwal Ballads Of Europe na Zamku Królewskim w Niepołomicach - koncert Pawła Orkisza z zespołem oraz zaproszonych gości - część 2

 • 23:10 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM