Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Modernizują strażacki placu manewrowy

Od kilku tygodni prowadzona jest modernizacja placu manewrowego przy Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie. Jest to możliwe dzięki wsparciu finansowemu kilku samorządów oraz Komendy Wojewódzkiej PSP w Gdańsku.

3155 m kwadratowych – tyle zajmuje plac manewrowy w bazie powiatowej straży pożarnej a po nim jeżdżą ciężkie specjalistyczne wozy ważące po kilkanaście i kilkadziesiąt ton. Nawierzchnia nie wytrzymała próby czasu. Całkiem niedawno sam komendant Andrzej Mróz osobiście pokazywał nam niedoskonałości w nawierzchni placu: dziury, wystające metalowe pręty, kruszący się i popękany beton. Zabiegi komendanta w sprawie przeprowadzenia generalnego remontu tego ważnego miejsca przyniosły oczekiwane efekty. W sierpniu wykonawca robót M. Invest z Kiełpina rozpoczął prace budowlane. Teren jest obecne rozkopany, płyty betonowe wyrwane, z ziemi wystają pręty. To dobrze, bo roboty podziemne z tym się właśnie wiążą.

Zbigniew Rzepka tłumaczył nam – dlaczego jeszcze tak ważne jest przeprowadzenie remontu placu manewrowego.

Środki na tę modernizację pochodzą z kilku źródeł. Poza pieniędzmi z kasy wojewódzkiego i głównego komendanta PSP pochodzą również od starostwa powiatowego, urzędu miejskiego, urzędu gminy oraz gminy Subkowy. Udało się łącznie zebrać około miliona złotych.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Programy informacyjne TV TeTka

  PREMIERA! Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1618), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy?, Sportowa TeTka Aktualności (719) i Pogoda

 • 17:40 – Graminator

  PREMIERA! Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki i premiery (14 października 2019)

 • 17:50 – Profesor Jan Strelau w MBP

  Spotkanie z pochodzącym z Tczewa znanym naukowcem-psychologiem w siedzibie głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie z 5. września 2015 r.

 • 19:20 – Programy informacyjne TV TeTka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1618), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy?, Sportowa TeTka Aktualności (719) i Pogoda

 • 19:40 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki i premiery (14 października 2019)

 • 19:50 – Ballady Kingi Rataj

  Z naszego archiwum. Koncert w ramach festiwalu Ballads Of Europe 2011 na dziedzińcu zamku królewskiego w Niepołomicach

 • 21:05 – Historia Mostów Tczewskich

  Szczegółowe opracowanie historii Mostów Tczewskich w formie graficznej i fotograficznej oparte na literaturze oraz archiwalnych dokumentach (11 października 2019)

 • 21:20 – Programy informacyjne TV TeTka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1618), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy?, Sportowa TeTka Aktualności (719) i Pogoda

 • 21:40 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki i premiery (14 października 2019)

 • 21:50 – Biblioteczne Spotkania Regionalne. Żuławy

  Z naszego archiwum. Spotkanie z cyklu organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tczewie. Prelekcja Aleksandry Paprot o kulturze żuławskiej (19 września 2016 r.)

 • 23:15 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu