Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Uroczysta msza w Królu Wszechświata

W parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata na tczewskich Suchostrzygach odbyła się msza święta odprawiona przez Biskupa Ordynariusza Diecezji Toruńskiej, Wiesława Śmigla.

W niedzielę, 26 listopada w parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata na Suchostrzygach – w ostatnią niedzielę Roku Kościelnego wierni przeżywali swoje wielkie święto – po raz czternasty Uroczystość Odpustową ku Czci Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

– Rozpoczynamy uroczystą celebrację najświętszej ofiary oddając hołd Panu Bogu uobecniając ofiarę Jezusa Chrystusa, skupiamy się dzisiaj na tajemnicy Jezusa Chrystusa, który jawi się jako Król Wszechświata – powiedział podczas mszy świętej ks. proboszcz Janusz Gojke. Eucharystii przewodniczył Jego Ekscelencja ks. bp. Wiesław Śmigiel, który 11 listopada mianowany został na Biskupa Ordynariusza Diecezji Toruńskiej.
Ta msza święta była szczególną i bardzo ważną historyczną zarówno dla uczestniczących w niej księży jak i parafian chwilą, bo odprawiona została przez biskupa ordynariusza diecezji Toruńskiej po ośmiu latach od wmurowania – w listopadzie 2009 roku – kamienia węgielnego pod nowo budowaną świątynię Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata na tczewskich Suchostrzygach.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:40 – Dni Ziemi Tczewskiej 2015

  Z naszego archiwum. Impreza plenerowa na Bulwarze Nadwiślańskim w Tczewie

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Niedzielna msza święta z godz. 7.45 w kościele św. Józefa w Tczewie

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:20 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (21 maja 2019 r.)

 • 19:40 – Temat Tygodnia. Pierwsza pomoc

  Redaktor Sylwia Leszka, wraz z ratownikiem Tomaszem Korowajem oraz Zbigniewem Rzepką ze straży pożarnej, będzie rozmawiała o zasadach udzielania pierwszej pomocy

 • 20:10 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu