Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Wybory do Sejmu w Tczewie wygrał PiS

Za nami kolejne wybory parlamentarne. W skali ogólnopolskiej wygrało Prawo i Sprawiedliwość. W Tczewie PiS zwyciężył w wyborach do Sejmu, z kolei w przypadku Senatu wygrał kandydat Koalicji Obywatelskiej. Wybory w Tczewie przebiegły bez zakłóceń.

W niedzielę odbyły się kolejne wybory do Sejmu i Senatu. Frekwencja tym razem była bardzo wysoka, przekroczyła 60% w skali całej Polski. Rekord nadal jednak należy do wyborów z 1989 roku, kiedy to swój głos oddało niemal 63% uprawnionych do tego Polaków.

Niedzielne wybory do Sejmu zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Według danych Państwowej Komisji Wyborczej pochodzących z ponad 90% obwodowych komisji na PiS zagłosowało 44,5% wyborców. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z wynikiem ponad 26,5%, a na trzecim Lewica, na którą zagłosowało 12% wyborców. W Sejmie zasiądą również posłowie Polskiego Stronnictwa Ludowego z wynikiem ponad 8,5 procent i Konfederacji z wynikiem ponad 6,5 %.

W wyborach do Sejmu tczewianie oddali łącznie na wszystkie partie ponad 27 tys. ważnych głosów, natomiast do Senatu ponad 26 tys. Prawo i Sprawiedliwość zdobyło w Tczewie niemal 38% głosów, a Koalicja Obywatelska ok. 34,5%. Z kolei na Lewicę oddało głos niemal 13% tczewskich wyborców, na Konfederację ponad 8%, a na PSL niemal 6,5%. Frekwencja w Tczewie, podobnie jak w całej Polsce, była również wysoka, wyniosła niemal 62%. W skali całego powiatu tczewskiego również wygrało Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem niemal 41%. W Pelplinie PiS zdobył 47% głosów, w Gniewie 46%, w Subkowach 43%, w gminie wiejskiej Tczew 38%, a w Morzeszczynie najwięcej bo aż 52%.

W przypadku wyborów do Senatu w skali ogólnopolskiej również wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Z danych z ponad 90% obwodowych komisji wynika, że PiS zdobył ponad 45% głosów, a Koalicja Obywatelska niemal 35%. Na trzecim miejscu znalazło się PSL z wynikiem 5,5%, a na czwartym Lewica z poparciem ponad 2% Polaków.

W Tczewie mieszkańcy mogli wybrać jednego spośród dwóch kandydatów na senatorów. Ryszard Świlski z Koalicji Obywatelskiej zdobył 58% głosów, a Antoni Szymański z Prawa i Sprawiedliwości 42%.

W skali całego okręgu gdańskiego również wygrał Ryszard Świlski z wynikiem 57% i to on otrzyma mandat senatora. Z kolei w przypadku okręgu gdańskiego w wyborach do Sejmu do rozdania jest 12 mandatów. O tym, kto konkretnie zasiądzie przy ul. Wiejskiej w Warszawie, dowiemy się, gdy PKW poda ostateczne wyniki wyborów.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 07:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1801). Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 07:35 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro

 • 07:45 – Filmowo Orkiestrowo

  Koncert w Centrum Kultury i Sztuki połączonych zespołów: Orkiestry Konserwatorium w Beauvais (Francja) oraz Harcerskiej Orkiestry Dętej w Tczewie (2018)

 • 08:50 – Lao Che na Undergramy 2017

  Gwiazda Undergramy 2017 - zespół Lao Che - w tczewskim amfiteatrze. Wywiady z Hubertem Dobaczewskim (Spiętym) i Marcinem Denstem (Denatem) oraz fragmenty koncertu

 • 09:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1801). Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 09:35 – Kulturalne Pogaduszki

  Goście redaktor Barbary Jackiewicz mówią o imprezach organizowanych przez Centrum Kultury i Sztuki oraz innych działaniach tej placówki (wydanie z 2 lipca 2020)

 • 09:45 – Ballads Of Europe 2009. Wieczór angielski

  Z naszego archiwum. Koncert pieśni angielskich w wykonaniu Jarka Ziętka z zespołem, Dzidki Muzolf z zespołem i Apolinarego Polka na festiwalu ballady w Niepołomicach

 • 11:00 – Święto Ulicy 2015

  Z naszego archiwum. Impreza plenerowa na Starym Mieście

 • 11:15 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  PREMIERA! Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:40 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro

 • 17:55 – Off Jazz Festival 2007

  Z naszego archiwum. Koncert zespołu Zbigniew Wrombel Quartet w Centrum Kultury i Sztuki

 • 19:35 – Lato w amfiteatrze

  Z naszego archiwum. Impreza estradowa w amfiteatrze miejskim połączona z wystepami kabaretów zorganizowana przez Tczewskie Centrum Kultury

 • 20:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 20:35 – Kociewiacy mówią, tańczą i śpiewają

  Występy utalentowanych Kociewiaków na scenie sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie w ramach XII Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego (20 listopada 2019)

 • 22:20 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM