Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

grand prix
Nasz Tczew

XX Grand Prix w siatkówce plażowej

Wystartowała 20 edycja Grand Prix Tczewa w siatkówce plażowej. W pierwszym turnieju rywalizowały 43 duety. W kategorii open zwyciężyła para z Trójmiasta Piotr Ilewicz – Tomasz Wołoszuk.

To już od dwudziestu lat Tczewskie Centrum Sportu i rekreacji, niezmiennie w wakacyjne czwartki, organizuje turnieje w siatkówkę plażową. Grand Prix Tczewa wyrobiło swoją renomę. Lubią tu przyjeżdżać zespoły z całego Pomorza, a nawet z dalszych regionów kraju. Jest tu łącznie sześć boisk, koło terenu rekreacyjnego i kompleksu basenów. Na boiskach jest piasek przywieziony znad morza, zmagania toczą się do późnych godzin nocnych na oświetlonej części obiektu. Atmosfera relaksu, ale też rywalizacji udziela się zawodnikom i kibicom.

W słoneczne czwartkowe popołudnie rozegrano pierwszy. W zawodach wzięły udział 43 duety – 25 w kategorii open, 10 par żeńskich i osiem w gronie siatkarzy czterdziestolatków i starszych. Zmagania w kategorii 40 plus wygrał duet Jarosław Szwajkowski i Jacek Weltrowski ze Skarszew 2:15, pokonując w finale 21:14 parę Jakub Szenrok i Tomasz Bieliński. Trzecie miejsce zajęli gniewianie Wiesław Pepliński i Tomasz Ostrowski.

W kategorii kobiet zwyciężyła para Julia Paszke – Agata Ceynowa, a w finale pokonała 21:18 Łucję Laskowską i Martę Przyradzką. Trzecie miejsce zajęły Olga Klein i Justyna Kowalczyk.

W najbardziej licznej kategorii – open – pierwsze emocje przyniosło już losowanie. W jednej grupie znaleźli się mistrzowie z poprzednich edycji – obrońcy tytułu z ubiegłego roku miejscowi siatkarze Mikołaj Brange – Krzysztof Zbrzeźny oraz duet z Trójmiasta Piotr Ilewicz – Tomasz Wołoszuk. W meczu grupowym, który można określić przedwczesnym finałem od gospodarzy lepsi okazali się Ilewicz – Wołoszuk i to oni jak się później okazało wygrali cały turniej. W finale, który rozgrywany był po godzinie dwudziestej drugiej, pokonali 21:19 Bartosza Bąka i Macieja Kaszowicza. Trzecie miejsce wywalczyła para Piotr Wojtkiewicz – Mateusz Romanowski.

Już w najbliższy czwartek, 13 lipca odbędzie się kolejny, drugi z sześciu zaplanowanych turniejów. Impreza ma formułę otwartą, a zgłoszenia przyjmowane są przed zawodami.