Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

25-lecie Fundacji Domu Kultury

Fundacja Domu Kultury w Tczewie świętowała swoje 25-lecie. Jubileuszowa gala odbyła się w Centrum Kultury i Sztuki, w którym o dobry nastrój zadbał zespół “Wiecznie Młodzi” oraz Krzysztof Respondek.

Ósmego września 1993 roku w Tczewie powołano Fundację Domu Kultury. Pod jej patronatem działały między innymi Zespół Pieśni i Tańca “Kolejarz” czy Zespół Teatralny “Baj”. Pierwszym wielkim przedsięwzięciem organizacji był połączony koncert orkiestr z Witen i Hamburga pod kierunkiem dyrygenta Grzegorza Sutt oraz chóru Polsko-Niemieckiego pod przewodnictwem Carla Klausa. Od 1997 roku przez kolejne 13 lat Fundacja Domu Kultury organizowała także Międzynarodowy Festiwal Muzyki Rodzinnej – Familia Tczew.

Gala 25-lecia Fundacji rozpoczęła się częścią oficjalną. W pierwszej kolejności wystąpił zespół “Wiecznie Młodzi”. Następnie prezes Fundacji, Bożena Szczepańska przedstawiła historię organizacji w skrócie.

Po zakończonej prezentacji wszyscy obecni na sali, minutą ciszy uczcili pamięć Urszuli Giełdon, byłej wiceprezes Fundacji. Po chwili przyszedł czas na podziękowania, które złożyli między innymi starosta Mirosław Augustyn, a także zastępca prezydenta miasta, Adam Urban. Do powstania fundacji przyczynił się także Mirosław Pobłocki, który w tamtym czasie był członkiem zarządu miasta. Prezydent dodał kilka słów od siebie.

Po części oficjalnej na scenie pojawił się gość specjalny, Krzysztof Respondek. Aktor, piosenkarz i kabareciarz.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Programy informacyjne TV TeTka

  PREMIERA! Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1618), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy?, Sportowa TeTka Aktualności (719) i Pogoda

 • 17:40 – Graminator

  PREMIERA! Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki i premiery (14 października 2019)

 • 17:50 – Profesor Jan Strelau w MBP

  Spotkanie z pochodzącym z Tczewa znanym naukowcem-psychologiem w siedzibie głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie z 5. września 2015 r.

 • 19:20 – Programy informacyjne TV TeTka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1618), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy?, Sportowa TeTka Aktualności (719) i Pogoda

 • 19:40 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki i premiery (14 października 2019)

 • 19:50 – Ballady Kingi Rataj

  Z naszego archiwum. Koncert w ramach festiwalu Ballads Of Europe 2011 na dziedzińcu zamku królewskiego w Niepołomicach

 • 21:05 – Historia Mostów Tczewskich

  Szczegółowe opracowanie historii Mostów Tczewskich w formie graficznej i fotograficznej oparte na literaturze oraz archiwalnych dokumentach (11 października 2019)

 • 21:20 – Programy informacyjne TV TeTka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1618), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy?, Sportowa TeTka Aktualności (719) i Pogoda

 • 21:40 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki i premiery (14 października 2019)

 • 21:50 – Biblioteczne Spotkania Regionalne. Żuławy

  Z naszego archiwum. Spotkanie z cyklu organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tczewie. Prelekcja Aleksandry Paprot o kulturze żuławskiej (19 września 2016 r.)

 • 23:15 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu