Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

25-lecie Fundacji Domu Kultury

Fundacja Domu Kultury w Tczewie świętowała swoje 25-lecie. Jubileuszowa gala odbyła się w Centrum Kultury i Sztuki, w którym o dobry nastrój zadbał zespół “Wiecznie Młodzi” oraz Krzysztof Respondek.

Ósmego września 1993 roku w Tczewie powołano Fundację Domu Kultury. Pod jej patronatem działały między innymi Zespół Pieśni i Tańca “Kolejarz” czy Zespół Teatralny “Baj”. Pierwszym wielkim przedsięwzięciem organizacji był połączony koncert orkiestr z Witen i Hamburga pod kierunkiem dyrygenta Grzegorza Sutt oraz chóru Polsko-Niemieckiego pod przewodnictwem Carla Klausa. Od 1997 roku przez kolejne 13 lat Fundacja Domu Kultury organizowała także Międzynarodowy Festiwal Muzyki Rodzinnej – Familia Tczew.

Gala 25-lecia Fundacji rozpoczęła się częścią oficjalną. W pierwszej kolejności wystąpił zespół “Wiecznie Młodzi”. Następnie prezes Fundacji, Bożena Szczepańska przedstawiła historię organizacji w skrócie.

Po zakończonej prezentacji wszyscy obecni na sali, minutą ciszy uczcili pamięć Urszuli Giełdon, byłej wiceprezes Fundacji. Po chwili przyszedł czas na podziękowania, które złożyli między innymi starosta Mirosław Augustyn, a także zastępca prezydenta miasta, Adam Urban. Do powstania fundacji przyczynił się także Mirosław Pobłocki, który w tamtym czasie był członkiem zarządu miasta. Prezydent dodał kilka słów od siebie.

Po części oficjalnej na scenie pojawił się gość specjalny, Krzysztof Respondek. Aktor, piosenkarz i kabareciarz.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:40 – XX Powiatowy Turniej KGW

  Z archiwum TeTki. Turniej Kół Gospodyń Wiejskich z 2016 r.

 • 18:00 – Msza Święta

  PREMIERA! Msza święta odprawiona w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego (29 grudnia, godz. 12.30)

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:20 – Pytania do Prezydenta

  Wiceprezydent Tczewa Adam Burczyk w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (21 stycznia 2020 r.)

 • 19:40 – Nie ma mowy! Odcinek 30

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (24 stycznia 2020)

 • 19:45 – Temat Tygodnia. BIO-odpady i obowiązkowa segregacja

  Rozmowa na temat obowiązkowej segregacji odpadów komunalnych oraz o zmianach, jakie zostały wprowadzone od stycznia 2020 roku, czyli o BIO-odpadach. Gośćmi Urszuli Niewiarowskiej są Adam Burczyk oraz Marcin Cejer (22 stycznia 2020 r.)

 • 20:20 – In Memoriam 2015. Konkurs

  X Ogólnopolski Konkurs Piosenek Grzegorza Ciechowskiego (cz. 1)

   

 • 21:30 – In Memoriam 2015. Konkurs

  X Ogólnopolski Konkurs Piosenek Grzegorza Ciechowskiego (cz. 2)

   

 • 22:40 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM