Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

25-lecie Fundacji Domu Kultury

Fundacja Domu Kultury w Tczewie świętowała swoje 25-lecie. Jubileuszowa gala odbyła się w Centrum Kultury i Sztuki, w którym o dobry nastrój zadbał zespół “Wiecznie Młodzi” oraz Krzysztof Respondek.

Ósmego września 1993 roku w Tczewie powołano Fundację Domu Kultury. Pod jej patronatem działały między innymi Zespół Pieśni i Tańca “Kolejarz” czy Zespół Teatralny “Baj”. Pierwszym wielkim przedsięwzięciem organizacji był połączony koncert orkiestr z Witen i Hamburga pod kierunkiem dyrygenta Grzegorza Sutt oraz chóru Polsko-Niemieckiego pod przewodnictwem Carla Klausa. Od 1997 roku przez kolejne 13 lat Fundacja Domu Kultury organizowała także Międzynarodowy Festiwal Muzyki Rodzinnej – Familia Tczew.

Gala 25-lecia Fundacji rozpoczęła się częścią oficjalną. W pierwszej kolejności wystąpił zespół “Wiecznie Młodzi”. Następnie prezes Fundacji, Bożena Szczepańska przedstawiła historię organizacji w skrócie.

Po zakończonej prezentacji wszyscy obecni na sali, minutą ciszy uczcili pamięć Urszuli Giełdon, byłej wiceprezes Fundacji. Po chwili przyszedł czas na podziękowania, które złożyli między innymi starosta Mirosław Augustyn, a także zastępca prezydenta miasta, Adam Urban. Do powstania fundacji przyczynił się także Mirosław Pobłocki, który w tamtym czasie był członkiem zarządu miasta. Prezydent dodał kilka słów od siebie.

Po części oficjalnej na scenie pojawił się gość specjalny, Krzysztof Respondek. Aktor, piosenkarz i kabareciarz.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:40 – Historia Mostów Tczewskich

  Szczegółowe opracowanie historii Mostów Tczewskich w formie graficznej i fotograficznej oparte na literaturze oraz archiwalnych dokumentach

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Niedzielna msza święta z godz. 11.00 w kościele św. Józefa w Tczewie

 • 18:45 – Występ grupy Pass

  Z naszego archiwum. Występ grupy muzycznej Pass na benefisie Pawła Orkisza w Nowohuckim Centrum Kultury (2014)

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:20 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro

 • 19:35 – Złoty naparstek

  Bajkowy spektakl w wykonaniu rodziców dzieci z przedszkola Sióstr Miłosierdzia i pracowników tej placówki (27 kwietnia 2019)

 • 20:20 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM