Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Budują most i rowerową trasę

Budowa mostu nad Strugą Subkowską wkracza w końcowy etap. Gotowy jest już nasyp przy moście, na którym będzie ciąg jezdny i pieszo-rowerowy z parkingiem. To elementy Wiślanej Trasy Rowerowej, jaka powstaje na terenie naszego miasta i gminy Tczew.

Wiślana Trasa Rowerowa ma być dużym krajowym produktem turystycznym – szlakiem wzdłuż rzeki od jej źródeł do ujścia. To projekt dofinansowany z funduszy unijnych. W tym roku zarówno miasto jak i gmina Tczew realizują na swoich terenach odcinki Wiślanej Trasy Rowerowej – gmina buduje most nad Strugą Subkowską i odcinek od Knybawy właśnie do tego obiektu, także odcinek od granicy miasta na północy, czyli na wale od Czatków do granicy z gminą Suchy Dąb (czyli do miejscowości Ptaszniki).

Elementem, który budzi największa ciekawość WTR-ki jest most nad struga subkowską. na jego budowę gmina wykłada 640 tys zł. Zgodnie z wymogami prawa został zaprojektowany o kilka metrów wyżej niż rzeczywisty brzeg dryboka, stąd wysokie ansypy z obu stron rzeczki. O przebieg prac zapytaliśmy Romana Formelę kierownika budowy ze starogardzkiej firmy Roka Budownictwo.

Wójt gminy Tczew Krzysztof Augustyniak powiedział, że część południowa inwestycji jest blisko zakończenia, a wykonawca – firma Gladpol – przenosi ciężar prac na część północną – na wał za osiedlem Staszica. Koszt budowy tych dwóch odcinków wraz z miejscem postojowym do wypoczynku w Knybawie, tak zwanym pit stopem, wynosi 2 miliony 600 tys zł.

Budowa nasypu i części trasy położonej na terenie Tczewa to zadanie zlecone przez miasto. W tym roku miasto buduje również trasę na wale przeciwpowodziowym od strony północnej, a także w ulicy Czatkowskiej. Łącznie władze Tczewa na tegoroczne zadanie wyłożyły ponad 6 milionów zł.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 17:45 – Kociewie - kraina wśród lasów, jezior i rzek

  Z naszego archiwum. Program o walorach Kociewia z 2004 roku

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Niedzielna msza święta z godz. 9:30 w kościele św. Józefa w Tczewie

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 19:20 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (10 września 2019 r.)

 • 19:40 – Nie ma mowy! Odcinek 15

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (13 września 2019)

 • 19:45 – Temat Tygodnia. Rodzinne Ogrody Działkowe

  Rozmowa na temat rodzinnych ogrodów działkowych, sposobu na zdrowe i aktywne spędzanie czasu. Gośćmi Urszuli Niewiarowskiej są Henryk Drewa, Marian Okapiec oraz Tomasz Baniecki (11 września 2019)

 • 20:20 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu