Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Budują most i rowerową trasę

Budowa mostu nad Strugą Subkowską wkracza w końcowy etap. Gotowy jest już nasyp przy moście, na którym będzie ciąg jezdny i pieszo-rowerowy z parkingiem. To elementy Wiślanej Trasy Rowerowej, jaka powstaje na terenie naszego miasta i gminy Tczew.

Wiślana Trasa Rowerowa ma być dużym krajowym produktem turystycznym – szlakiem wzdłuż rzeki od jej źródeł do ujścia. To projekt dofinansowany z funduszy unijnych. W tym roku zarówno miasto jak i gmina Tczew realizują na swoich terenach odcinki Wiślanej Trasy Rowerowej – gmina buduje most nad Strugą Subkowską i odcinek od Knybawy właśnie do tego obiektu, także odcinek od granicy miasta na północy, czyli na wale od Czatków do granicy z gminą Suchy Dąb (czyli do miejscowości Ptaszniki).

Elementem, który budzi największa ciekawość WTR-ki jest most nad struga subkowską. na jego budowę gmina wykłada 640 tys zł. Zgodnie z wymogami prawa został zaprojektowany o kilka metrów wyżej niż rzeczywisty brzeg dryboka, stąd wysokie ansypy z obu stron rzeczki. O przebieg prac zapytaliśmy Romana Formelę kierownika budowy ze starogardzkiej firmy Roka Budownictwo.

Wójt gminy Tczew Krzysztof Augustyniak powiedział, że część południowa inwestycji jest blisko zakończenia, a wykonawca – firma Gladpol – przenosi ciężar prac na część północną – na wał za osiedlem Staszica. Koszt budowy tych dwóch odcinków wraz z miejscem postojowym do wypoczynku w Knybawie, tak zwanym pit stopem, wynosi 2 miliony 600 tys zł.

Budowa nasypu i części trasy położonej na terenie Tczewa to zadanie zlecone przez miasto. W tym roku miasto buduje również trasę na wale przeciwpowodziowym od strony północnej, a także w ulicy Czatkowskiej. Łącznie władze Tczewa na tegoroczne zadanie wyłożyły ponad 6 milionów zł.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:50 – Wokół nas. Okiem reportera (2)

  Sylwia Leszka testuje i przedstawia produkty oraz usługi lokalnych przedsiębiorstw. W drugim odcinku sprawdziła, jak przebiega dobór ubioru ślubnego nie tylko dla panny młodej.

 • 18:05 – Msza Święta

  PREMIERA! Msza święta odprawiona w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego (17 listopada, godz. 14.00)

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:20 – Pytania do Prezydenta

  Wiceprezydent Tczewa Adam Burczyk w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (12 listopada 2019 r.)

 • 19:45 – Nie ma mowy! Odcinek 23

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (15 listopada 2019)

 • 19:50 – Temat Tygodnia. Uzależnienie od nowych technologii

  Rozmowa o tym czym jest fonoholizm i jak przeciwdziałać uzależnieniom od nowych technologii, mediów społecznościowych. Gośćmi redaktor Aleksandry Hotowy są socjolog Maciej Dębski i Piotr Kaczmarek dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 w Tczewie (13 listopada 2019)

 • 20:20 – Jubilaci w Urzędzie Stanu Cywilnego

  Uroczystość rocznicowa tczewskich małżeństw z udziałem prezydenta miasta (6 listopada 2019)

 • 20:45 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM